81-річного жителя штату Монтана (США) засуджено до шести місяців ув’язнення за федеральні злочини, пов’язані з незаконним обігом диких тварин. Чоловік намагався створити архарів Марко Поло для полювання у спеціальних господарствах
Позначка: охорона природи
Сьогодні, 4 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту тварин. Ця дата набуває особливого значення в Україні, де військова агресія та інші фактори створюють серйозні загрози для дикої природи.
Члени Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) розпочали підготовку до зимового сезону.
На Львівщині водій, який збив на трасі лося європейського, має відшкодувати 130 тисяч гривень збитків, завданих довкіллю.
У Перемишлянській громаді Львівської області відбувся випуск куріпки сірої у природне середовище.
25 вересня 2024 року Європейський парламент проголосував за зміну статусу вовка з “суворо захищеного” на “захищений” згідно з Бернською конвенцією, що стало важливим кроком у європейській природоохоронній політиці.
Днями голова ГС “Українська ловецька рада” Адріан Прокопенко виступив з лекцією у Поліському національному університеті, розкривши потенціал відповідального мисливства як ресурсу для держави, науки та громадян. Про це повідомляє Українська Ловецька Рада. Під час виступу Прокопенко наголосив на важливості переосмислення ролі мисливства в Україні. За його словами, відповідальне ловецтво –
З середини вересня у лісах Чернівецької області можна почути ревіння оленів – так розпочався їхній щорічний шлюбний період, який триватиме до середини жовтня. Кадри реву самця у природному середовищі вдалося зафільмувати на Путильщині
Під час кризової наради в Глогуві прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про необхідність вжити термінових заходів щодо присутності бобрів на протипаводкових дамбах.
Лісівники державного підприємства “Ліси України” на Житомирщині випустили 100 фазанів у природне середовище.
Влада Зімбабве оголосила про плани відстрілу 200 слонів у відповідь на безпрецедентну посуху, що призвела до нестачі продовольства в країні.
У Львівській області виділили 100 тисяч гривень на підгодівлю зубрів, що мешкають на території національного природного парку “Сколівські Бескиди”.
Щорічний дозвіл на добування 20% популяції бурих ведмедів у Швеції став предметом гострих дебатів у європейських ЗМІ та серед захисників природи.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику розпочався період гону оленів.
50 членів Європейського парламенту (ЄП) від усіх основних політичних груп висловили підтримку відновленню міжгрупової асоціації “Біорізноманіття, полювання, сільська місцевість”.
На території Національного природного парку “Синевир” розпочався сезон реву оленів – унікальне природне явище, яке щороку приваблює численних туристів.
Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь (ВАМКМУ) звернулася до обласних військових адміністрацій (ОВА) та міжрегіональних управлінь Держлісагентства щодо нагальної необхідності регулювання чисельності мисливських тварин у період з вересня 2024 по лютий 2025 року.
Масштабний проєкт, спрямований на викорінення горностаїв з Оркнейських островів, отримав додаткове фінансування у розмірі 4 мільйонів фунтів стерлінгів.
В Алматинській області Казахстану стався черговий випадок нападу ведмедя на домашню худобу.
У Намібії уряд планує розпочати масштабний відстріл диких тварин, щоб запобігти голоду, спричиненому сильною посухою.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило ліміти використання мисливських тварин на сезон 2024-2025 років.
Мисливський сезон 2023/2024 у Чехії став рекордним за кількістю добутої дичини. Зокрема, було здобуто 35 779 оленів, що на 2 895 особин більше, ніж у попередньому році.
В Австрії розгорнулася активна дискусія щодо можливості та доцільності полювання на ведмедів. Експерти та науковці висловлюють різні думки з цього приводу, намагаючись знайти баланс між збереженням популяції хижаків та безпекою людей.
Міжнародна група науковців висловила занепокоєння щодо видачі нових ліцензій на ярусний лов риби на Мальдівах та закликала уряд країни зважити на серйозні екологічні, економічні та репутаційні наслідки відновлення цього виду промислу.
Проєкт із розведення та випуску в дику природу горлиць, який реалізує Федерація мисливців, траперів та консерваторів Мальти (FKNK), суттєво розширив наукові знання про міграцію та місця гніздування цих птахів.
Завтра, 21 серпня 2024 року, у Швеції стартує ліцензійне полювання на ведмедів, яке триватиме до 15 жовтня.
У рамках державної програми з відновлення популяції цінних видів риб проведено масштабне зариблення річок Івано-Франківської області. У води Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської випустили понад 75 тисяч мальків струмкової форелі.
У національному парку Доньяна, одному з найвідоміших природних заповідників Іспанії, виявлено нову загрозу – браконьєрів з собаками.
За останні п’ять років популяція благородних оленів у Литві зросла вдвічі – з 41 266 до 85 950 особин.
Новий законопроект про заборону імпорту мисливських трофеїв у Великій Британії може мати негативні наслідки для збереження дикої природи та економічного розвитку країн, де практикується трофейне полювання.