На Львівщині виявлено нове місце гніздування чорного лелеки

Про те, що на Львівщині виявлено нове місце гніздування чорного лелеки, якого занесено до Червоної книги України, повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

В межах України налічується всього 400-450 пар, – зазначають в повідомленні Департаменту.

З початку року департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації активізував роботу щодо виявлення місць гніздування червонокнижних видів птахів, в т.ч. і чорного лелеки. 🪽

Так, минулого тижня, відповідно до інформації мешканців Золочівського району про виявлення гнізда чорного лелеки у лісовій місцевості, представники департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації (начальник управління охорони природних ресурсів Андрій Сенюк ), Національний природний парк “Північне Поділля” (ст.н.с. відділу науки В. Баточенко) та Львівського національного університету імені Івана Франка (професор кафедри зоології Андрій Бокотей ) обстежили зазначену ділянку та підтвердили наявність місця гніздування червонокнижного птаха в межах філії «Бродівське лісове господарство» ДП “Ліси України”. До слова, домівка лелеки облаштована на дереві дуба віком орієнтовно 350 років.

Виявлене гніздо є лише третім офіційно зафіксованим місцем гніздування птаха в межах Львівщини. Раніше виявлено місця гніздування у Яворівському та Стрийському районах.

Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації зазначає, що місця гніздування червонокнижних птахів підлягають особливій охороні і, відповідно, наступним кроком буде виділення охоронної зони навколо виявленого гнізда та перегляд запланованої лісогосподарської діяльності в межах цієї лісової ділянки. Оскільки, чорний лелека веде потаємний спосіб життя, ніколи не селиться близько до населених пунктів, надає перевагу старим лісам і важкодоступним місцям, виявити його гніздо є досить складно. Разом з тим, Оксана Війтик закликає мешканців області повідомляти про виявлені місця гніздувань червонокнижних птахів для збереження популяції рідкісних видів.

Водночас в Департаменті екології та природних ресурсів інформують, що за даними науковців скорочення чисельності птаха в Україні пов’язане з деградацією місць гніздування через надмірне антропогенне навантаження, через фактор неспокою, спричинений як населенням, так і як наслідок військових дій в межах країни.

Нагадуємо, що FACE підтримує проєкт відновлення водно-болотних угідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *