Перша допомога при нещасних випадках на полюванні

15137490_10154727720933703_8158678427682354265_oПолювання – не розвага, це небезпечне заняття. І на полюванні трапляються нещасні випадки. Щоб бути готовим надати першу допомогу потерпілому на полюванні, завжди варто пам’ятати, як накладати джгут, як робити штучне дихання, правила надання першої допомоги при пораненні чи вивиху. Не дотримуючись заходів безпеки при поводженні зі зброєю, мисливець ризикує своїм життям і життям інших мисливців.

Збираючись на полювання освіжіть в пам’яті правила безпеки при поводженні зі зброєю та техніки безпеки на полюванні.

Перша допомога при нещасних випадках на полюванні

Мисливцеві доводиться бувати в лісі, на водоймах, в горах і пустелях в різні пори року, у будь-яку погоду, хорошу і погану, і часто наражатися на небезпеку заблукати, обморозитися чи провалитися в болото. Нерідко йому доводиться заночувати там, де його застала ніч, іноді в зовсім, здавалося б, неможливій для ночівлі обстановці. Ось тому мисливець повинен знати всі правила похідно-табірного життя, вміти пристосуватися до будь-яких несприятливих умов.

Крім того, завжди слід пам’ятати, що мисливець озброєний не дитячою іграшкою, а серйозною смертоносною зброєю, при невмілому і недбалому поводженні з якою він може заподіяти каліцтво собі або кому-небудь з оточуючих. Кожен мисливець повинен твердо знати правила поводження з рушницею, а також правила поведінки на полюванні в різних умовах і вимагати дотримання цих правил від оточуючих. Тільки таким чином можна запобігти можливості настання нещасних випадків на полюванні.

Небезпека поранення на полюванні на близькій відстані ускладнюється тим, що з дробовим зарядом в рану неминуче потрапляють шматки одягу чи вати. Таке забруднення рани сприяє нагноєнню, може викликати зараження крові і призвести до загибелі потерпілого навіть в тому випадку, якщо не пошкоджені життєво важливі органи. Не можна не погодитися з тим, що поранення дробом, зроблене на близькій відстані, не менше, а більше небезпечно, ніж поранення кулею.

Більшість нещасних випадків стається на літньо-осінньому полюванні. Пояснюється це багатьма причинами:

По-перше, скупченістю мисливців, особливо по загальним вихідним дням, поблизу від населених пунктів.

По-друге, поганою видимістю під час туманів.

По-третє, недотриманням заходів обережності при переходах через різні перешкоди: канави, протоки, річки.

По-четверте, стрільбою в місцях з поганою видимістю – лісі чи кущах.

Надання першої допомоги при нещасних випадках на полюванні

Суворо дотримуючись правил техніки безпеки, можна запобігти багатьом можливим нещасні випадкам. У такому випадку своєчасна правильна перша допомога вкрай важлива.

Почувши крики про допомогу, треба негайно бігти або їхати до місця катастрофи.

Порятунок потопаючого

Якщо доводиться рятувати потопаючого у холодній воді не знімайте з себе одяг, щоб уникнути переохолодження організму. Слід скинути тільки взуття і витягнути все з кишень.

Слідкуйте, щоб потопаючий в паніці не хапався за вас. Якщо цього не вдасться уникнути, застосуйте спеціальні прийоми звільнення:

• Якщо він схопився за вашу ногу, швидко опустіть її, одночасно прийнявши вертикальне положення. Підніміть іншу ногу і, упершись нею вплече або груди потопаючого, відштовхніться від нього, відкинувшись назад всім тілом.

• Якщо потопаючий обхопив вас попереду, візьміть його обома руками під пахви і, піднявши, відштовхніть від себе.

• Якщо він обхопив вас ззаду за шию, опустіть голову якнайнижче, щоб його руки не зімкнулися у вас на горлі. Міцно стисніть зап’ястя тій його руки, яка знаходиться вище, і різко смикніть вперед, піднімаючи іншою рукою його лікоть. Опинившись таким чином у нього за спиною, ви заблокуєте одну з його рук.

В крайньому випадку поринайте з головою у воду і, виринувши за спиною потопаючого, міцно обхопіть його за плечі.

Постарайтеся заспокоїти паніку людини і кажіть йому, що він врятується тільки в тому випадку, якщо буде вам підкорятися.

Доставивши постраждалого на берег, в разі якщо він втратив свідомість, перш за все треба очистити йому носоглотку і рот від бруду й твані, а також зняти з нього одяг. Потім, ставши на одне коліно, покласти постраждалого животом на інше, натискати на спину і стискати груди, щоб з дихальних шляхів витекла вода. Потім приступають до штучного дихання.

Перша допомога при ударі на полюванні

При сильному ударі можливо розтрощення кісток і пошкодження внутрішніх органів. У таких випадках слід негайно прийняти заходи і доставити потерпілого в лікарський пункт.

Звичайний забій викликає синець. Негайно після удару потрібно прикласти до постраждалого місця холодні примочки. Через 1-2 дні примочки замінюються зігріваючим компресом.

Перша допомога при пораненні на полюванні

Поранення на полюванні може виявитися небезпечним, адже крім можливої великої втрати крові, в рану можуть проникнути мікроби, що викликають нагноєння, а іноді і зараження крові.

Перше, що треба зробити для того, щоб зупинити кровотечу, це підняти догори поранену кінцівку, щоб зменшити приплив крові до неї. У разі сильної кровотечі треба притиснути артерію вище рани (ближче до серця), а потім накласти джгут. Для джгута можна використовувати бинт чи носовичок.

Як накладати джгут!

Джгут накладають при ранах на верхній кінцівці на плечі, а на нижній на стегні, знову-таки вище рани, попередньо обгорнувши місце, де він буде накладатись, чимось м’яким. Джгут зав’язують досить вільним вузлом, потім під нього засовують паличку і повільно крутять її в одну сторону до припинення кровотечі. Тримати джгут без перерви довше однієї півтори години не можна, адже це може призвести до омертвіння тканин. Після закінчення зазначеного часу джгут треба послаблювати або знімати на 10-15 хв, притиснувши артерію пальцями. У всіх випадках таких поранень, надавши першу допомогу, треба вжити всіх заходів для того, щоб потерпілий був якнайшвидше оглянутий лікарем.

Перша допомога при вивиху на полюванні

Перше, що потрібно зробити, це забезпечити повний спокій вивихнутої кінцівки – рука підвішується на рушнику, ганчірці, одягнутих через друге плече; нога укладається в найбільш зручному положенні на що-небудь м’яке. Полегшують біль холодні примочки.
Вивихи повинні вправлятися обов’язково лікарем.

Транспортування потерпілого на полюванні

При пораненні або захворюванні, настільки важкому, що потерпілий не може дійти до місця, звідки його можна було б переправити в медичний пункт, слід надати йому першу допомогу, а потім вже організувати його транспортування. Якщо вам необхідна допомога пожежників і рятувальників повідомте про це.

Номери екстреного виклику:

101 – пожежна охорона / служба порятунку
102 – поліція
103 – швидка медична допомога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *