Платити чи не платити: роз’яснення щодо сплати членських внесків мисливцями, які беруть участь в бойових діях

Фото зі сторінки "Командування Сил спеціальних операцій ЗС України" у Фейсбук

У Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь дали відповідь на запити щодо сплати членських внесків до мисливських товариств (клубів) або наслідків несплати чи несвоєчасної сплати таких внесків. Ці мисливці беруть участь у бойових діях під час воєнного стану у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України.

За словами фахівців Асоціації, у таких випадках краще звертатися безпосередньо до керівництва своїх мисливських товариств (клубів), або знайти та ще раз уважно перечитати відповідні чинні статути таких товариств (клубів). Але, враховуючи, що в Україні найбільшим за чисельністю є Українське товариство мисливців та рибалок, з яким у Асоціації підписаний Меморандум про співпрацю, то вони відповідають про регламент вирішення таких запитів, керуючись приписаним Статутом УТМР (чинна редакція 2016 року).

Так, пункт 8.2 згаданого Статуту УТМР встановлю, що розмір вступних внесків членів Товариства (Українське товариство мисливців і рибалок) встановлюється або змінюється президією Всеукраїнської ради УТМР. Розміри щорічних членських внесків для членів Товариства, згідно із приписами 8.3 Статуту УТМР, встановлюються президіями рад Кримської республіканської, обласних, Київської міської, Севастопольської регіональної організацій УТМР.

Члени Товариства сплачують членські внески повністю до 1 липня за поточний календарний рік. За рішенням президії ради Кримської республіканської, обласної, Київської міської, Севастопольської регіональної організації УТМР членські внески можуть сплачуватись поетапно впродовж року в залежності від фінансового стану організації та її членів. Особи, які вступили в члени Товариства у поточному році, сплачують членські внески за весь рік незалежно від часу вступу.

Члени Товариства, які своєчасно не сплатили членських внесків, вважаються такими, що вибули, і можуть бути знову прийняті в члени Товариства на загальних підставах без збереження наявного у них до цього стажу членства у Товаристві.

Пункт 8.4 Статут УТМР визначає, що від сплати членських внесків звільняються почесні члени УТМР, а також члени Товариства, які перебувають на дійсній строковій військовій службі.

Ради Кримської республіканської, обласних, Київської міської, Севастопольської регіональної організації УТМР можуть встановлювати окремі пільги щодо сплати щорічних членських внесків іншим категоріям членів Товариства в залежності від своїх фінансових можливостей.

Таким чином, враховуючи вище викладене та враховуючи отримані запити, в Асоціації підсумовують, що члени УТМР, які перебувають на дійсній військовій службі – тобто беруть безпосередню участь у лавах Збройних Сил України, за нашим розумінням, звільняються від сплати щорічних членських внесків на термін перебування на дійсній військовій службі. Хтось може звернути увагу, що у п. 8.4 Статут УТМР йдеться про строкову службу, але, враховуючи досвід, отриманий за період бойових дій у АТО від 2014 року, період дійсної військової служби у лавах ВСУ, Нацгвардії вважався таким, що не викликав у керівництва УТМР вимог про необхідність вимагати від членів Товариства безумовної сплати щорічних членських у період такої служби. Підтвердити період перебування на дійсній військовій службі можна завіреною офіційною довідкою від військової частини, де проходив службу член Товариства.

Слід також зазначити, що Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з березня 2022 року учасниками бойових дій визнані також добровольці Сил територіальної оборони та особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, тому, на нашу думку, ці особи можуть бути визнані такими, що перебували на дійсній військовій службі. Однак, безумовно, остаточне рішення щодо правомірності несплати щорічних членських внесків членами Товариства, які перебували (перебувають) у лавах Збройних Сил України, Національної гвардії України та були добровольцями Сил Територіальної оборони чи особами, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, залишається за керівництвом Українського товариства мисливців і рибалок. Тому треба звертатися за роз’ясненням до Всеукраїнської ради УТМР (Несторівській провул., 7-9, м. Київ, 04053; тел. +38 (044) 272-35-22) або до обласних рад Товариства.

Із чинним Статутом УТМР можна ознайомитися на вебсайті УТМР за посиланням uoor.com.ua.

📢 Шановні друзі, попри зазначене в публікації, ситуація з фінансуванням мисливських господарств є критичною! Тому Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь закликає кожного українського мисливця, хто має змогу, підтримати цьогоріч свої угіддя членськими внесками та працеучастю. – Адже нікому, окрім нас, наша галузь досі не потрібна. Нам і дбати про її збереження, – наголошують в ГС «ВАМКМУ» !

Один коментар до “Платити чи не платити: роз’яснення щодо сплати членських внесків мисливцями, які беруть участь в бойових діях

  1. 1. Я учасник бойових дій. Плачу членські внески у розмірі 400 грн.
    У 2022 році не сплатив, так як в Києві йшли бойові дії і я вимушений був з Києва виїхати. Як сплатити?
    2. Чому відсутня можливість сплати онлайн по інтернету? Якщо є можливість прошу надати реквізити на мою e-mail.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *