Поденко канаріо: наздоганяючи дичину, використовує слух і нюх

gallery-141460_2 Міжнародна назва: Canarian Warren Hound
Країна: Іспанія
Рік: 1987
Ріст: 53.00 см. – 64.00 см.
Вага: 16.00 кг. – 22.00 кг.
Тривалість життя (в роках): 12.00 – 13.00

Загальний опис

Мисливський собака, призначений для полювання на кроликів у важкодоступній місцевості. На відміну від інших гончих, наздоганяючи дичину, використовує слух і нюх, що дозволяє йому успішно працювати навіть у густих заростях. Часто використовується у складі великої команди гончих – близько 12 собак. Неагресивний і дружній поденко-канаріо може стати чудовим домашнім улюбленцем і компаньйоном.

Історія породи

Породу поденко канаріо було культивовано на канарських островах близько 400 років тому, де ці мисливці відмінно показали себе в роботі на вулканічному ґрунті. На Канари цей собака потрапив разом із емігрантами з Іберійського півострова, проте його коріння виходить за межі Іспанії. Існує припущення, що предків поденко-канаріо було привезено сюди мореплавцями.

Зовнішній вигляд

Це невеликий собака з міцною тіло будовою і видовженою головою з маловиразним переходом від лоба до гострої морди. Мигдалеподібні очі розташовані скоса, великі вуха у спокійному стані закладені назад і підіймаються, коли собака активізується. Низько посаджений довгий хвіст має серпоподібну форму. Забарвлення поденко-канаріо передбачає варіативні поєднання білого й червоного різних відтінків. Найціннішими вважають плямистий окрас собаки.

Здоров’я, хвороби

Загалом, поденко канаріо – здорова порода, представники якої здатні пристосовуватись до складних погодних умов. Витривалий організм собаки дозволяє йому працювати на вулканічному ґрунті і здійснювати трудові подвиги в полюванні. Щоправда, після напруженої роботи канарський собака потребуватиме тривалого відпочинку. Прикметна особливість поденко канаріо – здатність легко зносити спеку без води.

Утримання та догляд

Поденко-канаріо дуже витривалі і пристосовуються до будь-яких погодних умов. Цих активних собак доцільно утримувати у сільській місцевості, проте допустиме й проживання у квартирі. При цьому не слід забувати, що цим мисливцям необхідні тривалі фізичні навантаження і активні прогулянки. Доглядати за короткою шерстю канарського собаки нескладно: традиційне купання можна замінити протиранням вологою ганчіркою. Двічі на тиждень доцільно чистити шерсть щіткою.

Характер та темперамент

У собак цієї породи піднесено жвавий темперамент і життєрадісний характер. Їм властива сміливість, відважність і цікавість до всього навкруги. Відсутність почуття агресії не дозволяє поденко-канаріо стати охоронцем, проте вони можуть бути відмінними компаньйонами. Ці собаки вірні своїм господарям і дружньо ставляться до всіх членів сім’ї. Вміють працювати в команді з іншими представниками породи.

Харчування

Прикметна особливість поденко-канаріо полягає в тому, що цей собака може тривалий час обходитись без води, навіть у спекотну погоду. Щодо їжі поденко-канаріо неперебірливий, проте не варто встановлювати собаці монодієту. Одноманітність раціону погано впливатиме на самопочуття домашнього улюбленця, який потребує м’яса, овочів і свіжої зелені.

Дресирування, тренування

Сильний мисливський інстинкт канарського собаки зумовлює потребу в ранній соціалізції домашнього улюбленця. Будь-яку дрібну тваринку (кролика чи іншого гризуна) поденко-канаріо сприйматиме як свою здобич, може її переслідувати й розшукувати нору. Слід відповідально поставитись до виховання цього собаки і провадити його наполегливо. До дресирування поденко-канаріо піддається легко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *