Полювання на фазана відкрито. У когось з 4, а у когось з 10 жовтня

полюванняТак, наприклад у Закарпатській області полювання на фазана відкрилось минулої неділі, 4 жовтня, а Кіровоградській області – 10 жовтня.

На території мисливських угідь Закарпатської області з жовтня 2020 року відкрито сезон полювання на фазана. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Закарпатській області. Відомство відповідно до Плану спільних заходів щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства в мисливський сезон 2020-2021 років на території Закарпатської області посилює проведення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням мисливцями та користувачами мисливських угідь вимог природоохоронного законодавства під час полювання, організації ведення полювання та вжиття заходів по боротьбі з браконьєрством.

Вже 4 жовтня 2020 року державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Інспекції у Закарпатській області спільно із правоохоронними органами, державною лісовою охороною та єгерською службою на території Ужгородського та Берегівського районів здійснили позапланові перевірки за дотриманням вимог природоохоронного законодавства під час полювання. За їх результатами 1 мисливця притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

За повідомленням Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства із суботи, 10 жовтня, на Кіровоградщині розпочинається сезон полювання на фазана, триватиме він до 6 грудня. Днями полювання є середа, субота й неділя. За один вихід мисливець може добути три голови фазана.

Обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує мисливцям, що найголовнішим під час проведення полювання є дотримання правил безпеки при користуванні зброєю.

Правила поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні визначені Положенням «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядком видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 року за № 549.

Відповідно до Положення під час проведення полювань суворо заборонено:

1)    направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо зброя не заряджена;

2)    передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши;

3)    виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.

o При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.

o Під час долання перешкод (канав, струмків, огороджень тощо) зброю потрібно розрядити.

o Полювання проводиться лише в умовах повної видимості (повністю розвидниться, розсіється туман, припиниться сильний дощ чи снігопад).

o Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.

o Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником.

o Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин.

o Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше ніж через сім-вісім секунд.

o У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.

o Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів. o У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, категорично заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим.

o При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов’язаний розрядити рушницю.

o Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому стані підвішувати або класти на надійну опору.

o При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді в чохлі.

o Забороняється стрільба з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.

Також нагадуємо, що відповідно до вимог чинного законодавства забороняється:

– полювання на всіх територіях природно-заповідного фонду, відтворювальних ділянках, всіх інших заборонених територіях, в 200 метровій зоні навколо них;

– стрільба в темний період доби (пізніше години після заходу сонця та раніше години до його сходу), полювання з використанням не мисливської в тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї напівавтоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони, полюванні мисливською зброєю, яка належить іншій особі без її присутності, або за наявності у мисливця та власника зброї відповідних дозволів, виданих органами внутрішніх справ, полювання з вогнепальною мисливською зброєю на відстані 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де може перебувати людина;

– проведення полювання на пернату дичину зі застосуванням нарізної зброї і нарізних вкладишів;

– проведення полювання на хутрових звірів із застосуванням нарізної вогнепальної зброї калібром більше 5,6 міліметра;

– полювання на парнокопитних тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалення або набоїв, споряджених картеччю та шротом;

– проведення полювання з собаками без паспорта.

Особливу увагу при проведенні полювань звертаємо на безумовне дотримання мисливцями:

– правил техніки безпеки;

– правил пожежної безпеки;

– заходів щодо запобігання поширення коронавірусу;

– санітарних вимог в місцях проведення полювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *