Полювання на рись у Швеції: що турбує мисливців

Ліцензійне полювання на рись у Швеції розпочалось 1 березня. У лені Вестернорланд планується добути вісім рисей. Jägareförbundet Mitt Norrland вважає, що це добре, але також хоче побачити зміни в рішенні. Про це повідомляє Шведська асоціація мисливців.

Важливість регулювання популяції рисі

Ліцензійне полювання є частиною управління популяцією рисі, і мисливці відіграють дуже важливу роль у цьому процесі. Чисельність рисі повинна бути збалансована з іншими видами дичини та для зменшення шкоди тваринництву. Саме тут полювання є важливою складовою управління.

Читайте також: Рідкісні кадри полювання рисей – Чорнобильський заповідник

“Мисливці допомагають адміністрації лену проводити облік рисі, щоб знати розмір популяції, а потім регулювати її за допомогою ліцензійного полювання”, – пояснює важливість участі мисливців у процесі управління популяцією рисі Шведська асоціація мисливців Mitt Norrland.

Зміни, яких вимагають мисливці

Асоціація мисливців Mitt Norrland подала апеляцію до адміністрації лену і сподівається, що це вплине на правила ліцензійного полювання у Вестерноррланді цього року. В цілому, рішення про ліцензійне полювання є позитивним, але є два основних моменти, які мисливці хотіли б змінити:

  1. Розподіл мисливських угідь. Лен поділений на три мисливські зони, і полювання виключається у великих частинах лену.

“Ми вважаємо, що квота на добування восьми рисей є прийнятною для управління популяцією. Але ми думаємо, що неправильно повністю виключати полювання в деяких частинах лену, – каже Свен Норгрен, член правління Шведської асоціації мисливців Mitt Norrland та представник Ради з управління дикою природою. – Наші члени звернулися до нас і вважають неправильним, що вони не можуть полювати на всій території лену. Вони втрачають інтерес витрачати час на облік, коли не мають можливості полювати, і що одні й ті ж території виключаються з року в рік”.

  1. Дозвіл на використання моторизованого транспорту для пошуку слідів рисі.

“Шведська асоціація мисливців Mitt Norrland вважає, що адміністрація лену Вестерноррланд повинна скористатися винятком, як і адміністрація лену Ємтланд, і дозволити використання моторизованого транспорту для пошуку слідів рисі на існуючій дорожній мережі та снігоходних трасах”, – наголошують в асоціації.

“Ми, звичайно, хочемо, щоб полювання було етичним, і не бачимо проблем у використанні снігоходів для пошуку слідів рисі. Ми хочемо, щоб снігоходи використовувалися лише для пошуку слідів уздовж доріг і трас, щоб встановити приблизне місце перебування тварини. Асоціація мисливців Mitt Norrland також вважає, що якщо це працює в Ємтланді, то має бути так само і у Вестерноррланді”, – додає Свен Норгрен.

Сподівання на позитивні зміни

Шведська асоціація мисливців Mitt Norrland сподівається, що їхня апеляція до адміністрації лену дасть ефект для цьогорічного ліцензійного полювання у Вестерноррланді. Мисливці хочуть бачити зміни у розподілі мисливських угідь та правилах використання моторизованого транспорту для більш ефективного та етичного регулювання популяції рисі в регіоні.

Один коментар до “Полювання на рись у Швеції: що турбує мисливців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *