Полювання на сіру куріпку восени: Як правильно полювати на обережного, полохливого птаха

Seraya-kuropatka-e1454517180662З наближенням зими, на вулиці з кожним днем температура знижується, стає все холодніше, і перелітні птахи залишають територію України до настання теплого сезону. Одним з найцікавіших птахів, особливо для власників добре натасканих мисливських собак (лягавих), залишається сіра куріпка, яка в більшості регіонів України є осілим видом. Полювання на на сіру куріпку цікаве і спортивне, а тому привертає до себе величезний інтерес мисливців.
Поведінка сірої куріпки
Куріпка це невелика птиця сімейства Фазанових, довжина її тіла не перевищує 34 см, а вага – 500 грамів. Веде переважно осілий спосіб життя, перельоти здійснює тільки в разі відсутності корму. Куріпки проживають великими групами, які розпадаються лише навесні, під час спарювання. Ці птахи мають сірувате оперення на грудях і буре на спинній частині, у самців на грудях також присутня виражена бура пляма. Можуть харчуватися як комахами, так і зерновими або трав’янистою їжею. Пізньої осені населяють сухі болота, луки, лісові хащі та посадки. На час морозів можуть впритул наблизиться до оселі людини, внаслідок відсутності корму, через що протягом зимового сезону часто підгодовуються на людських угіддях. Ці птахи завжди поводяться обережно, сполохати їх дуже легко, проте піднімаються на крило вкрай неохоче, побачивши небезпеку намагаються сховатися в найближчому чагарнику. Під час польоту швидко втомлюються, а тому не пролітають великі відстані. Якщо зграя відчувши небезпеку піднялася на крило, то летіти буде чітко по прямій лінії, завдяки чосу її легко можна знайти.
Як вполювати сіру куріпку восени
Найбільш поширеним і легким способом полювання на куріпок в листопаді залишається полювання з підрушничною собакою. Чотрилапа  має бути особливо слухняна і навчена обходити птицю, гнати куріпку прямо на мисливця. Куріпки тримаються на землі досить купчасто, побачивши собаку довго не біжать, а відразу піднімаються на крило, особливо на відкритій місцевості. Злітають зграєю, тому мисливець повинен бути особливо готовим до влучного пострілу. Для цього зазвичай береться дріб №5-6, із середнім розкидом. Цей птах дуже слабкий на постріл, і щоб не залишалися підранки, не варто поспішати слідувати за зграєю, а дати собаці ретельно обстежити місцевість на питцю, яка впала.
За відсутності вірного чотирилапого друга, полювання також може вестися і з підходу. В осінню пору такий вид полювання сильно ускладнений, оскільки оперення птиці за кольором зливається з навколишнім середовищем. На полювання, в будь-якому випадку, краще вирушати рано вранці, коли птах не так активний, а сонце дозволяє розгледіти його серед пожовклої трави. Перший постріл під час відсутності собаки відбувається по птаху на землі, потім проводиться кілька пострілів по зграї яка злетіла. Для початку, мисливець обходить зграю навколо, щоб відрізати шлях до чагарника. Відстрілявшись, слід приділити достатньо часу на пошук птиці. Щоб вибрати гарну ділянку для початку полювання, варто придбати хороший бінокль. Вдалого Вам полювання!!!

https://shop.myslyvets.com.ua/product/binokl-10-70×70-alpen-alpen/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *