Полювання на сніжного барана: «універсальний» 300 калібр – виправданий вибір?

Kamchatka-SnowSheepСьогодні, як і раніше, полювання на сніжного барана не є легким і загальнодоступним. Могутній красень-рогач понад центнер вагою, з величезними круто вигнутими рогами – бажаний, виключно престижний і рідкісний трофей для мисливця. Чисельність твсторога, як ще називають сніжного барана, невелика, а місця проживання віддалені від густо населених людьми територій: крайній північний схід Росії. Втім, для справжніх любителів, полювання на сніжного барана все ще цілком реальне. У тому числі і на найбільший його підвид – камчатський сніговий баран або чубук.

Сніжний баран – велика і сильна тварина. Навіть на своїх недовгих ногах самець досягає більш ніж метрової висоти в холці, (самки набагато дрібніші) а його потужне тіло – 1,8 метра в довжину. Маса такого велета може становити 150 кг, причому на частку рогів – головного і найбажанішого мисливського трофея – іноді сягає до пуда ваги. Забарвлення товсторога варіюється в межах від світло-коричневого і сірого до чорного кольорів. Найсвітліші ділянки – ніс і «дзеркало». У харчуванні невибагливий: влітку і взимку задовольняється мізерною рослинністю гірських кам’янистих плато і не схильний до довгих кочових маршрутів. Товсторога не можна назвати прихильником довгого і швидкого бігу, але по важкопрохідних гірських схилах пересувається з дивовижною спритністю. У літню пору самці тримаються окремо від самок і дитинчат, а досвідчені, найбільш перспективні в якості трофея рогачі – поодинці.

Останнім часом полювання на сніжного барана стало більш доступним завдяки діяльності ряду компаній, що організують мисливські тури. Найбільш «освоєні» ними регіони – Камчатка і деякі райони Чукотки, хоча і інші обжиті сніжним бараном місцевості не залишаються без уваги. З початку серпня і приблизно до середини вересня – традиційний час полювання. Одним з найважливіших факторів у виборі часу є погодні умови: не надто гостинні північні гори змушують вкрай уважно ставитися до найдрібніших примх стихій. Особливо, якщо до базового табору передбачена доставка гвинтокрилом.

gallery_1099Як таке полювання на сніжного барана здебільшого зводиться до скрадки. Першу частину – виявлення передбачуваного видобутку – найчастіше реалізують досвідчені, добре знайомі з місцевістю єгері. Завдання стрілка: з максимальними пересторогами підібратися до барана на відстань влучного пострілу і добути жаданий трофей. Важливо пам’ятати, що стріляти доведеться здалеку і наповал: в горах добути підранка часто виявляється неможливим. Звідси – кілька найважливіших вимог до мисливця, зброї і спорядження.

По-перше, необхідна хороша фізична підготовка, здатність тихо і непомітно пересуватися в умовах, до такого пересування зовсім не пристосованих. З усіх органів чуття у снігового барана найкраще розвинений зір, отже, потрібно дотримуватися маскування, пам’ятати про неприпустимість різких рухів, і навіть не намагатися підійти до товсторога зовсім близько. Значить і стрілецька підготовка мисливця повинна бути бездоганною.

По-друге, з огляду на гостроту зору снігового барана, потрібно заздалегідь потурбуватися про хорошу оптику. Тим більше, що попередню оцінку свого майбутнього трофея доведеться виробляти на великій відстані.

По-третє, без далекобійної високоточної зброї подібне полювання безперспективне. Пріоритет тут віддається нарізним мисливським карабінам середніх і більших калібрів, краще – від 270 до 308. Наприклад, «універсальний» 300 калібр (7,62 мм) – виправданий вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *