Полювати не можна зберегти: через бобрів деякі населені пункти Волині можуть піти під воду

боберУ дамбах Любешівського району гризуни риють нори та перекривають деревами меліоративні канали. Проводити там ліцензований відстріл тварин заборонено, бо вони є частиною природного заповідника “Прип’ять-Стохід”. Про це повідомляє 5 канал.

“Збільшується вірогідність того, що буде пошкоджена дамба. Як стається прорив, то треба вкинути 200-300-400-500 мішків. Також вони багато дороги зараз руйнують”, – розповідає керівник водогосподарства Віктор Крисько.

Одна з таких доріг, яка проходить через дамбу, майже вся зруйнована бобрами. Цей автошлях прокладений між райцентром Любешів та селом Заріка.

Лише в Любешівському районі – близько 150-ти кілометрів дамб. Щоб уберегти захисні гідроспоруди від пошкоджень, фахівці водного господарства засипають нори бобрів піском та руйнують їхні греблі. Знищувати цих тварин заборонено. Бо вони – частина екосистеми національного природного парку “Прип’ять-Стохід”. Тому тут розмірковують над тим, як уберегти дамби і захистити тварин.

“Можливо, якось відлякувати їх, можливо, ті дамби укріпляти краще, створювати гідроспоруди. Все-таки це тварина, яка тут є в нас, хоч вона завезена з Північної Америки, але живе своїм життям. Майже всі населені пункти віддамбовані, озера віддамбовані, річки – бобер шукає собі якийсь прихисток, життя для себе”, – пояснює керівник парку Олександр Сащук.

У районі шукають гроші на укріплення дамб бетоном і будівництво нових гідротехнічних споруд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *