У Словенії вполювали 62 ведмедів із потрібних 200

65555840У Словенії місцеві жителі все частіше стають жертвами нападів з боку диких тварин, зокрема, ведмедів. Останній інцидент стався днями в околицях столиці країни – Любляни. Від агресії клишоногого постраждала 80-річна жінка, на щастя, вона відбулася легкими тілесними ушкодженнями.

Тим часом влада республіки серйозно стурбована подіями подібного роду.

Для запобігання аналогічних інцидентів вже залучаються не тільки правоохоронні органи, а й організації мисливців.

“Парламент країни екстрено прийняв закон, згідно з яким схвалено відстріл 200 ведмедів і 11 вовків. Закон затверджений в зв’язку з випадками нападів на сільгоспугіддя, протестами фермерів, які щодня стикаються з убитою чи пораненою худобою”, – повідомляють місцеві ЗМІ .

 

Станом на 3 серпня мисливці вже вполювали 62 ведмедів, водночас не впольовано ще жодного вовка.

На кінець червня вовки напали на 516 тварин, повідомляє Лісова служба. Це вдвічі більше, ніж минулого року в цей час. А саме до кінця червня минулого року вовки напали на 243 тварини: 207 голів малої рогатої худоби, 26 великої рогатої худоби, шість коней, двох ослів та двох інших домашніх тварин.

Науковці нарахували в 406 випадках, які сталися до кінця червня цього року, 312 720 євро збитків . Компенсації виплачує Агентство охорони навколишнього природного середовища Республіки Словенія.

Наразі в Словенії фермери виходять на протести і вирішується питання про притягнення до відповідальності та відставки чиновників, які не виконують закон і швидко не відстрілюють ведмедів та вовків.

Slovenija, Velike Lasce, 10.08.2019, 10. avgust 2019 Protestni shod z geslom Slovensko podezelje ne bo zverinjak. Sindikat kmetov Slovenije, protest, demonstracije, ljudje, kmetje, neznanje, poseganje v naravo, izsekavanje gozdov za pasnike, unicevanje naravnega habitata, napadi volkov, ovce koze, krave konji, medvedi, lovske druzine, prevelik odstrel divjih zivali,   Foto:BOBO
Foto:BOBO

За словами міністра охорони навколишнього середовища Саймона Зайца, який відхиляє заклик до відставки як необґрунтований: проблеми виникли в останні три роки через те, що суд припинив постанови міністерства про регулярні відстріли та знищив ефективне управління країною ведмедем та вовком.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *