Понад 150 учасників зібрала Губертівка-2024 на Прикарпатті

Традиційне свято Губертівка-2024 у Болехові зібрало рекордну кількість учасників – більше 150 осіб, значну частину яких становила молодь. Захід, що відбувся на базі Прикарпатського фахового коледжу лісового господарства та туризму, продемонстрував зростаючий інтерес нового покоління до українських ловецьких традицій та культури. Про це повідомляє Українська Ловецька Рада.

Святкування розпочалося з вшанування пам’яті загиблих героїв та подяки захисникам України. Доктор біологічних наук, академік Лісівничої академії наук України Юрій Черневий відкрив урочистості, висловивши впевненість у неминучій перемозі та подякувавши всім, хто боронить країну.

Визначною подією стала передача коледжу освяченої ікони святого Губерта від Віктора Кімаковича, засновника “Галицького ловецького клубу”. Спільний молебень священників УГКЦ та ПЦУ став символом єдності у вірі та традиціях, після якого захисникам передали “Мисливські пакунки” з традиційними стравами.

Читайте також: На святі Губерта у Литві мисливці здаватимуть кров для порятунку життів

Особливою окрасою свята став виступ ансамблю “Лісові сурми”, який майже 20 років діє при коледжі. Під керівництвом Романа Волчовського колектив не лише виконав традиційні ловецькі сигнали, але й провів майстер-клас для всіх охочих.

Важливим досягненням стало підписання меморандуму про співпрацю між ГС “УЛР” та коледжем, а також відкриття нової аудиторії-медіатеки. Отець Сергій Довба, екореферент Львівської Архиєпархії УГКЦ, провів лекцію про природоохоронну діяльність Митрополита Андрея Шептицького, яка зібрала повний зал слухачів.

“Мисливець – це передусім охоронець природи, який бере її дари з глибокою відповідальністю”, – підкреслив у своєму виступі Адріан Прокопенко, голова ГС “УЛР”. Він наголосив на важливості принципу “віддавай більше, ніж береш” у сучасному мисливстві.

Цьогорічна Губертівка засвідчила, що українські мисливські традиції не тільки зберігаються, але й активно розвиваються, знаходячи відгук у серцях молодого покоління та формуючи нову культуру відповідального ставлення до природи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *