Понад 6 млн рибин хочуть випустити у Дніпро (ВІДЕО)

полювання (12)На Херсонському рибовідтворювальному заводі виростили понад 6 млн рибин, щоб випустити у води Дніпра. Про це повідомляє Державне агентство рибного господарства України.

12 та 15 жовтня 2020 року за рахунок державного бюджету відбулися чергові зариблення пониззя р. Дніпро. Так, за два дні у м. Гола Пристань Херсонської області до водойми випустили 13 589 кг водних біоресурсів: товстолоб – 375 034 екз., короп – 88 573 екз. та білий амур – 40 211 екз. Вага одного екземпляра малька становила 25-28 грамів.

Зарибок вирощено державною установою «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб».

Контроль за процесом зариблення та охорону місць вселення водних біоресурсів здійснювали спеціалісти Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області та Державної екологічної інспекції.

«Поповнення популяцій водних біоресурсів – один із пріоритетних напрямів Держрибагентства і важлива складова розвитку рибної галузі. Випуск молоді цінних промислових видів риби підтримує водні екосистеми та збільшує рибне багатство нашого Дніпра. До того ж, товстолоб і білий амур є природними біомеліораторами, які очищають водойми від зайвого фітопланктону та надлишку рослинності, зменшуючи цвітіння води і заростання акваторії», – зазначив директор Херсонського виробничо-експериментального заводу по розведенню молоді частикових риб Юрій Ковальов.

Держрибагентство закликає громадян брати участь у збереженні рибних запасів, особливо в місцях їх вселення. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» відомства: 0 (800) 50-52-50.

Довідкова інформація:

Основним напрямом діяльності Херсонського рибзаводу є вирощування рибопосадкового матеріалу цьогорічки та дворічки рослиноїдних, аборигенних видів риб та коропа для зариблення природних водойм загальнодержавного значення. Сучасне промислове стадо рослиноїдних і аборигенних видів риб у нижньому Дніпрі та Дніпровсько-Бузькому лимані майже повністю складається з особин, що є продукцією заводу. Вирощування рибопосадкового матеріалу проводиться на природних кормах, стимулювання розвитку яких відбувається за рахунок комплексу органно-мінеральних добрив. Особливістю вирощування є те, що стави збудовано на колишніх торфовидобувних кар’єрах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *