У ніч з суботи на неділю в населеному пункті Буковець Солінської гміни (Польща) ведмідь чи декілька ведмедів проникли на територію приватного господарства та вбили 21 козу.
Позначка: популяція
Після низки нападів на людей, останній з яких закінчився трагічно, уряд Словаччини затвердив безпрецедентний план відстрілу 350 бурих ведмедів та оголосив надзвичайний стан у більшості округів країни
овномасштабне російське вторгнення, яке розпочалася у лютому 2022 році, має екологічні наслідки. На прикордонних територіях росії зростає чисельність вовків, що призводить до значного збільшення їхньої міграції до сусідніх країн – Фінляндії та Норвегії.
Міжнародна команда дослідників створила математичну модель, яка пояснює демографічні взаємодії між мисливцями-збирачами та першими землеробами під час переходу людства до сільського господарства.
На території Хмельницької області продовжує зростати популяція шакалів, попри активні заходи з регуляції їхньої чисельності.
Сьогодні, 1 квітня 2025 року, поблизу Лідінге в Швеції розпочинається санкційоване полювання на бакланів, в рамках якого планується добути 2000 птахів для відновлення балансу в морській екосистемі.
Первинні мисливські організації (ПМО) Виноградівщини демонструють системний підхід до збереження та відтворення популяцій диких тварин на території регіону.
Чисельність копитних тварин на території Львівської області зросла на понад 1500 особин порівняно з минулим роком. Також збільшилась кількість зайців, вовків, лисиць та червонокнижних видів — зубрів і ведмедів.
7 травня 2025 року в Конгрес-центрі Гольштейн-холе в місті Ноймюнстер (Німеччина) відбудеться другий міжнародний Форум з питань збереження популяцій оленя благородного.
Надмірна кількість харчових відходів людей може підтримувати високу чисельність лисиць та створювати загрозу для вразливих видів птахів, згідно з результатами нещодавнього дослідження.
За минулий рік у Вінницькому надлісництві популяція європейських зубрів, що налічує 132 особини, поповнилася тринадцятьма новонародженими телятами, хоча п’ять тварин загинули від природного старіння.
На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.
В угіддях Виноградівського районного відокремленого підрозділу Українського товариства мисливців і рибалок, провели щорічний облік диких тварин.
На Закарпатті у мисливських угіддях Свалявського низового колективу ЗТМР “Лісівник” зафіксували випадок нападу вовків на молодого оленя.
На Івано-Франківщині продовжать регулювання чисельності хижаків через перевищення норми популяції лисиць у 3,5-4 рази.
У мисливських господарствах Рівненської області стартував щорічний зимовий облік мисливської фауни, який триватиме протягом січня-лютого.
На території Вінницької області під час сезону полювання добуто 53 голови кабана, що становить 3,6% від загальної популяції, та виявлено сказ у 11,8% обстежених лисиць.
На території Львівської міської територіальної громади розпочали дослідження популяції лисиці рудої (Vulpes vulpes).
На одному зі ставків Рівненщини місцевий рибалка спіймав щуку звичайну (Esox lucius) довжиною 90 сантиметрів та вагою майже 10 кілограмів.
На Закарпатті зафіксовано збільшення популяції хижаків, зокрема чисельність лисиць зросла на 300%.
На Івано-Франківщині вперше з початку повномасштабного вторгнення відновили регулювання чисельності хижих тварин.
Днями представники Казахстану та Киргизстану підписали Меморандум про співпрацю щодо збереження популяції снігового барса (ірбіса) на території Північного Тянь-Шаню.
Завдяки стабільному джерелу їжі у вигляді фазанів, 2024 рік став рекордним для данських беркутів: шість пар птахів успішно вивели сім пташенят.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику спостерігається унікальне явище – народження двійні коней Пржевальського, що є надзвичайною рідкістю для цього виду в дикій природі.
25 вересня 2024 року Європейський парламент проголосував за зміну статусу вовка з “суворо захищеного” на “захищений” згідно з Бернською конвенцією, що стало важливим кроком у європейській природоохоронній політиці.
Зростання популяції вовків в Європі та Україні викликає занепокоєння серед фермерів та мешканців сільської місцевості.
Професор Відар Селос з Норвезького університету природничих наук висунув гіпотезу про те, що врожайність чорниці може бути ключовим фактором, який впливає на чисельність популяції білої куріпки.
Проєкт з відновлення популяції куріпок у східній частині Нідерландів продемонстрував вражаючі результати. За період з жовтня 2021 по березень 2023 року кількість цих птахів у регіоні Твентеранд збільшилась удвічі.
У Березівському районі Одеської області спостерігається значне збільшення чисельності фазана за останні два роки, що є наслідком відсутності полювання через повномасштабну агресію Росії.
На Волині та Рівненщині зафіксовано масове повернення крижня (дикої качки) на річки, де цей вид не гніздився у значних кількостях протягом останніх трьох десятиліть.