
На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь. Про це повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства.
За інформацією відомства, цьогорічний облік проводиться з урахуванням особливостей воєнного стану. Замість традиційного методу підрахунку за слідами на снігу, фахівці використовують альтернативні способи обліку – спостереження на підгодівельних майданчиках, опитування єгерів та лісників, а також дані з фотопасток.
“Отримані під час обліку дані допомагають визначити, які види тварин потребують особливої уваги для збільшення популяції. Також ми узагальнюємо інформацію про щільність хижаків, зокрема вовків та лисиць, чисельність яких останніми роками значно зростає”, – пояснює начальник відділу мисливського господарства, полювання та рекреації ЦЗ МРУ ЛМГ Валентин Пастух.
Читайте також: Уряд запровадить компенсації за виявлення загиблих від АЧС диких кабанів з вересня 2025 року
Особливу увагу фахівці приділяють моніторингу популяції хижаків. У 2024 році було зафіксовано 185 вовків, з яких 98 – на Кіровоградщині та 9 – на Черкащині. Викликає занепокоєння значне зростання популяції лисиць, яка сягнула 12801 особини. Це становить загрозу через можливість поширення сказу серед диких та свійських тварин.
Цікаво, що за час дії воєнного стану спостерігається загальне збільшення чисельності лісової фауни. Ця позитивна динаміка, зафіксована торік, зберігається і цього року. Зокрема, у Вінницькому надлісництві, де мешкає найбільша в Україні популяція червонокнижних зубрів, облік планують завершити вже до кінця поточного тижня.
До проведення обліку залучені не лише працівники мисливських господарств, а й представники департаментів агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, Головного управління Держпродспоживслужби. Повністю завершити “зимовий перепис” планується до 20 лютого.
Результати обліку стануть основою для встановлення лімітів добування та відлову диких парнокопитних і хутрових звірів у мисливському сезоні 2025-2026 років, що допоможе забезпечити збалансований розвиток популяцій диких тварин у регіоні.