Харчові відходи людей сприяють збільшенню популяції лисиць

Надмірна кількість харчових відходів людей може підтримувати високу чисельність лисиць та створювати загрозу для вразливих видів птахів, згідно з результатами нещодавнього дослідження. Про це повідомляє Shooting UK.

Дослідження, проведене спільно Фондом охорони дичини та дослідження (GWCT) та Університетом Борнмута, виявило, що лисиці споживають значну кількість харчових відходів людини, що, ймовірно, штучно підтримує їхню чисельність на високому рівні. Протягом дворічного дослідження науковці проаналізували вміст шлунків 447 лисиць і виявили, що в середньому 14% їхнього раціону складалися з антропогенних (людських) джерел їжі. За оцінками дослідників, частка лисиць, які виживають завдяки харчовим відходам людини, може сягати 65%.

Результати дослідження свідчать, що зменшення харчових відходів та покращення управління сміттям може допомогти контролювати популяції лисиць і зменшити тиск хижацтва на вразливі види диких птахів. Розорення гнізд та низька виживаність пташенят є основними причинами низького успіху розмноження куликів у “Нью-Форест”, включаючи кроншнепів, чайок, кулик-сорок та зуйків.

Керівник досліджень з управління хижаками у GWCT Майк Шорт заявив, що це дослідження має важливе значення для управління популяціями хижаків, таких як лисиці та сірі ворони, по всій Великобританії.

Читайте також: Держлісагентство прозвітувало про стан мисливського господарства у 2024 році

“Регуляція чисельності хижаків є суперечливим і дорогим заходом, але часто це єдиний життєздатний варіант зменшення тиску на гніздових куликів”, – зазначив він.

“Управління хижаками сприяло семикратному збільшенню продуктивності кроншнепів, причому щонайменше 17 пташенят кроншнепа успішно вилетіло з гнізд у 2024 році. Однак, враховуючи фінансові витрати та етичні аспекти здійснення ефективної регуляції чисельності хижаків, вкрай важливо, щоб ми вирішили основну причину локально високої щільності лисиць, включаючи проблему харчових відходів”, – додав він.

2 коментарі до “Харчові відходи людей сприяють збільшенню популяції лисиць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *