Популяція іберійської рисі зросла в 10 разів за 20 років завдяки співпраці мисливців та природоохоронців

Автор фото: Jevgeni Fil

Популяція іберійської рисі, одного з найважливіших хижаків Європи, значно відновилася після того, як вид опинився на межі вимирання, повідомляє Euronews Green. Міжнародний союз охорони природи (МСОП) змінив статус цього виду з “під загрозою зникнення” на “вразливий” у своєму Червоному списку видів, що перебувають під загрозою зникнення.

“Покращення статусу іберійської рисі в Червоному списку демонструє, що успішна охорона природи працює як на користь дикої природи, так і для громад”, – зазначає Гретель Агілар, генеральний директор МСОП.

Популяція іберійської рисі зросла з 62 дорослих особин у 2001 році до 648 у 2022 році. Сьогодні загальна популяція, включаючи молодих та дорослих рисей, оцінюється у понад 2000 особин.

Читайте також: Мисливці долучаються до міжнародних зусиль з порятунку рисі в Європі

Ключовим фактором успіху стала співпраця різних зацікавлених сторін, включаючи мисливців. Франциско Хав’єр Сальседо, координатор проекту LIFE Lynx-Connect, який керував діями з охорони іберійської рисі, підкреслює: “Цей успіх є результатом відданої співпраці між державними органами, науковими установами, неурядовими організаціями, приватними компаніями та членами громади, включаючи місцевих землевласників, фермерів, єгерів та мисливців, а також фінансової та логістичної підтримки програми LIFE Європейського Союзу”.

Зусилля з охорони цього ключового виду зосередилися на збільшенні чисельності його здобичі – європейського кролика, захисті та відновленні середовища проживання, а також зменшенні смертності, спричиненої людською діяльністю. Важливу роль відіграла програма розведення ex situ та реінтродукція рисей у нові ареали.

Незважаючи на досягнутий прогрес, іберійська рись все ще стикається з загрозами, включаючи можливі коливання популяції європейських кроликів через спалахи вірусів, хвороби домашніх котів, браконьєрство та загибель на дорогах.

“На майбутнє існують плани щодо реінтродукції іберійської рисі в нові місця в центральній та північній Іспанії”, – зазначає Сальседо, підкреслюючи важливість продовження зусиль з охорони цього виду.

Один коментар до “Популяція іберійської рисі зросла в 10 разів за 20 років завдяки співпраці мисливців та природоохоронців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *