Мисливці під час полювання повинні дотримуватися всіх правил безпеки та вживати запобіжних заходів щодо збереження зброї. Втрата рушниць трапляється під час необережного з ними поводження, найчастіше на човнах, а також в лісі під час полювання, коли мисливське спорядження залишається без нагляду.
Якщо такий випадок все ж трапився, то власники зброї повинні негайно проінформувати про це відділення чи групу дозвільної системи, де зареєстрована втрачена зброя. Несвоєчасне повідомлення про зникнення зброї тягне за собою накладення штрафу, передбаченого чинним законодавством. Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на сайт poradnik.org.ua, який ссилається Бахмацький ВП ГУНП в Чернігівській області.
Нагадуємо, на багатій на мисливські угіддя Чернігівщині 6 серпня о 16-00 офіційно розпочався мисливський сезон 2016-2017 років. Поліція закликає мисливців до виваженої поведінки та попереджає про відповідальність, яку тягне за собою порушення правил полювання.
Згідно із Законом України «Про мисливське господарство та полювання», наказами користувачів мисливських угідь про відкриття полювання, цьогорічний мисливський сезон на Чернігівщині розпочався 6 серпня о 16-00 полюванням на пернату дичину.
Готуються до відкриття сезону полювання не лише мисливці. Підготовчі заходи проводять і поліцейські, працівники місцевих осередків “Українського товариства мисливців та рибалок” та персонал лісових господарств. Ці заходи спрямовані на те, аби свято для мисливців не затьмарилося надзвичайними подіями.
Поліція нагадує, що порушення правил полювання, за статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від шести – до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від тридцяти – до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне порушення правил полювання або таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу:
на громадян від 60 – до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих об’єктів тваринного світу, або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Для посадових осіб покарання складає штраф у розмірі від 90 – до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.
Порушення правил поводження з мисливською гладкоствольною або холодною зброєю призводить до настання відповідальності за статтею 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вона визначає, що «придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без належного дозволу – тягнуть за собою накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».