Про підгодівлю диких звірів взимку інформують у Вигодському лісовому господарстві (ФОТО)

28699060_571951506490505_1597362727031187080_oПідгодівля диких звірів взимку – важливий захід, який проводиться мисливським господарством щорічно. Коли настають холоди і в лісі все замерзає, лісовій звірині стає все складніше добути їжу, а особливо з холодним сніговим початком цьогорічної весни. Щоб, залишившись без їжі, виснажена звірина не стала здобиччю хижаків та не пішла з лісу в пошуках корму в населені пункти, лісова охорона допомагає тваринам пережити важкий період. Про це пише Вигодське лісове господарство ДП на своїй сторінці у Фейсбук.

Про те, як і чим підгодовували диких тварин зимою 2018 року, розповідає провідний районний мисливствознавець Анатолій Вертепний.
– Яких лісових звірів підгодовували взимку?

– Практично всіх мешканців наших лісів. Серед них головним чином копитних звірів для того, щоб допомогти їм пережити найбільш важкий час року. Зимова підгодівля диких тварин має велике значення в забезпеченні звірів відсутніми мінеральними речовинами і мікроелементами. Усі корми, які використовуються для підгодівлі звірів, придбані за кошти підприємства ДП «Вигодське лісове господарство».

– Як і чим пригощають лісову звірину?

– При підгодівлі копитних викладають сіно, зернофураж та сіль омок. Викладення корму проводиться в місцях концентрації тварин, там, де є загроза виснаження запасів природних кормів проводиться на кормових площадках, де зустрічаються масові переходи копитних тварин. Взимку для птахів влаштовують годівниці, куди закладають зернові, кукурудзу.
Необхідна кількість кормів розраховується на одного копитного і на підкормовий сезон, згідно бонітету мисливських угідь, який визначений у мисливському впорядкуванні підприємства.

– Яка обслуговується площа для підгодівлі тварин?

– Хоча площа мисливських угідь 45 тис. гектарів, підгодівля тварин ведеться, тільки в окремих місцях, де спостерігається їхнє масове скупчення, подалі від людних місць та доріг загального значення, де на них чекає небезпека збоку «небайдужих».

На даному етапі виставлено понад півтори тони зерна кукурудзи, 225 кг солі та сім тон сіна, в годівниці та на кормові майданчики. Корми докуповуються в міру необхідності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *