Протягом 4 місяців 2024 року в Україні зафіксовано 369 випадків сказу

Цьогоріч в Україні зафіксовано різке зростання випадків сказу: за перші 4 місяці 2024 року – вже 369, тоді як за весь минулий рік – 190. Про це під час спільного брифінгу МОЗ, Держпродспоживслужби та ВООЗ повідомив голова ДПСС Сергій Ткачук. За його словами, причиною такого сплеску стала відсутність протиепізоотичних заходів у 2022 році, зокрема через заборону полювання. Це призвело до 4-5-кратного збільшення чисельності лисиць в країні.

Заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Ігор Кузін підтвердив, що минулого і цього року в Україні зареєстровані летальні випадки від сказу серед людей. Особливо складна ситуація у Харківській, Чернігівській та Запорізькій областях, де через війну збільшилася кількість покинутих власниками бродячих тварин, що підвищує ризик нападів на людей.

Для приборкання сказу Держпродспоживслужба розгорнула масштабну кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 14 областях та Києві. На території лісових та польових угідь розкидають принади з вакциною для лисиць та інших хижаків. Цього року ДПСС планує збільшити обсяги такої вакцинації до 9-10 мільйонів доз.

Крім того, з початку року фахівці відомства провели щеплення понад 910 тисяч домашніх тварин. Сергій Ткачук наголосив, що вакцинація домашніх улюбленців проти сказу є безкоштовною і доступною в усіх державних лікарнях ветмедицини. Він закликав власників проявити відповідальність і подбати про здоров’я своїх вихованців.

Учасники брифінгу зійшлися на думці, що зупинити сказ можливо лише об’єднавши зусилля влади, місцевих громад та громадян. Комплексний підхід – вакцинація диких і свійських тварин, регулювання їх чисельності, просвітництво населення – дозволить взяти під контроль цю небезпечну хворобу і захистити життя українців.

Один коментар до “Протягом 4 місяців 2024 року в Україні зафіксовано 369 випадків сказу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *