Перепели фаршировані заячою печінкою – вишуканий делікатес, який пропонують посмакувати в престижних ресторанах. Але приготувати цю страву можна і домашніх умовах. Пропонуємо вам хороший і цікавий рецепт приготування перепелів фаршированих заячою печінкою.
Інгредієнти:
Перепели – 2 шт.;
Картопля – 2 шт.;
Заяча печінка – 100г .;
Ріпчаста цибуля – 1 головка;
Часник – 2 зубчики;
Червоне вино – 3 ст. ложки;
Вершкове масло – 50 г .;
Кілька гілочок зелені кропу;
Оливкова олія – 30мл.
Сіль, чорний мелений перець
Отож переходимо до приготування фаршированих перепелів. Фаршируватимемо дичину заячою печінкою, а як гарнір, використаємо відварену, а потім запечену картоплю. Страва може трошки і складна у приготуванні, але впевнені, результат Вас не розчарує!
Для початку нам потрібно підготувати заячу печінку. Просто помістимо її в миску, і вимочимо в холодній воді (або молоці) близько години.
Поки печінка вимочується, промиємо тушки перепелів і просушимо їх паперовими рушниками.
Викладемо тушки дичини на окрему миску, натремо перепелів всередині і зовні, сіллю, і чорним перцем. Поллємо все це невеликою кількістю оливкової олії.
Відтак прибираємо перепелів в сторону нехай вони просолюються і насичуються ароматом свіжозмеленого чорного перцю хвилин на 20-30.
Відваримо картоплю до напівготового стану. Тобто, будемо варити її не більше 10 хвилин з моменту закипання води. Воду потрібно трохи присолити.
Почистимо цибулю і часник. Наріжемо і те й інше дуже дрібними кубиками.
Встановимо глибоку пательню на вогонь, додамо в неї шматок вершкового масла, наллємо трохи оливкової олії, і як тільки вони нагріються, відправимо в туди перепелів.
Обсмажимо їх з усіх боків до утворення рум’яної скоринки. Звертаємо увагу, що суть цього етапу приготування – саме отримати рум’яну скоринку, а не довести дичину до готовності! Доводити до готовності перепелів будемо вже в печі!
Обсмажених перепелів перемістимо на окрему чисту миску і дамо їм трохи охолонути.
А в цей час ми наріжемо печінку порційними не сильно дрібними шматками.
В ту саму пательню де ми обсмажували перепелів, і в ту ж саму олію та соки, які ми отримали при смаженні дичини, відправимо одночасно і цибулю, і часник, гарненько перемішавши, щоб цибуля повністю увібрала в себе всі соки дичини. Піджарюємо цибулю до напівпрозорості, і додаємо до цибулі печінку та обсмажуємо все це хвилин 7-9 періодично перемішуючи.
Після чого необхідно влити до печінки червоне вино, зменшити вогонь на середнє значення (із 6 на 9), тушимо печінку з вином ще хвилин 5.
Після чого посиплемо печінку меленим чорним перцем, і приберемо страву із вогню. Дамо заячій печінці трохи охолонути.
Напівзварену картоплю наріжемо кільцями, шматки притушеної печінки із пательні перемістимо на окрему миску. Цибуля, в якій обсмажувалася печінка нам вже не знадобиться.
Фаршируємо перепелів шматками заячої печінки. Робимо це без особливого фанатизму! Якщо печінка залишилася, нічого страшного! Просто закинемо шматки печінки, які не увійшли до перепелів в пательню, в якій будемо запікати страву остаточно!
Фаршированих перепелів помістимо на пательню, трохи змащену оливковою олією, обкладемо тушки кружечками картоплі, під картоплю, викладемо шматки печінки, які не увійшли в перепелів.
Відправимо пательню з дичиною і картоплею запікатися в попередньо розігріту до 200 градусів піч на 25-30 хвилин.
Приблизно в середині цього процесу, пательню з перепелами витягнемо із печі, намастимо і дичину, і картоплю розтопленим вершковим маслом, помістимо пательню знову в піч, і будемо запікати перепелів вже до повної готовності аж до появи рум’яної скоринки як на перепелах, так і на картоплі.
Готову страву ще раз змажемо вершковим маслом та посиплемо посіченим зеленим кропом.
Після чого, відразу подаємо наших фаршированих перепелів з картоплею до столу, зробивши за бажанням найпростіший салатик з помідорів і зеленої цибулі.
Смачного!