Резонансна загибель птахів у «Асканія-Нова»: чи схаменуться українські аграрії


Широке використання біологічних препаратів для боротьби із гризунами біля заповідників може допомогти у захисті довкілля, збереженні тварин і птахів. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Про це йшлося під час круглого столу, де зокрема, обговорювалося питання загибелі птахів у біосферному заповіднику «Асканія-Нова». З початку року в заповіднику загинуло близько 1500 птахів 18 різних видів. Причина – отруєння птахів бродіфакумом, що застосовується як отрута проти всіх видів гризунів. Бродіфакум знайшли і в протруєному зерні з полів біля «Асканії-Нова», і в печінці загиблих птахів.

«Насампред хочу пiдкреслити, що спеціалісти Держпродспоживслужби в ситуації із масовою загибеллю птахів спрацювали фахово та оперативно – були відібрані проби, проведені всі необхідні аналізи та перевірки. Ми зробили все, що в наших силах та нашій компетенції і передали інформацію відповідним органам», – зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Крім того, як підкреслила Владислава Магалецька, українське законодавство у сфері захисту рослин є недосконалим та потребує узгодженості із вимогами законодавства ЄС. Зараз у Верховній Раді розглядаються проєкти законів «Про вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами» та «Про захист рослин». Голова Держпродспоживслужби повідомила, що вони включають багато важливих норм, які можуть допомогти змінити ситуацію в цій сфері на краще.

Також Владислава Магалецька вважає, що доцільно було б створити особливі умови роботи з пестицидами для «буферних зон» навколо заповідників.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області було проведено позапланові перевірки 49 господарств, що безпосередньо здійснюють свою діяльність у межах Біосферного заповідника «Асканія-Нова», з виїздом на поля підприємств.

У 27 господарствах були виявлені порушення законодавства у сфері захисту рослин, а саме: відсутність допусків (посвідчень) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами, журналів обліку пестицидів та агрохімікатів. Зазначеним суб’єктам господарювання надано приписи щодо усунення виявлених порушень.

Крім того, на засіданні Херсонської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення починаючи з 18 березня призупинити на три тижні (період сезонної міграції птахів) застосування в 40 кілометровій зоні прилеглій до «Асканія-Нова» пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами. При цьому аграрії мають прибрати протруєне зерно з полів.

Головне Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області закликає всіх суб’єктів господарювання застосовувати лише пестициди і агрохімікати, які дозволені до використання в Україні у відповідності до Переліку та Державного реєстру пестицидів та агрохімікатів.

При застосуванні неухильно дотримуватись вимог Закону України «Про пестициди та агрохімікати» та Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», а саме дотримання регламентів їх застосування і норм витрат препаратів, які забезпечують необхідну ефективність та безпечність застосування.

Один коментар до “Резонансна загибель птахів у «Асканія-Нова»: чи схаменуться українські аграрії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *