Рідкісні кадри полювання рисей опубліковано на офіційній сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у facebook.
А ще фахівці відомства розповіли чому рисі не люблять лисиць.
Зокрема, трійко плямистих котиків у пошуках їжі топтали сніг серед білого дня. Попереду в кадрі або мати, або найсміливіша рись з виводку.
«Компанії потрібно м’ясо, а воно на деревах не росте. Потенційна їжа поки десь бігає, стрибає, повзає, таїться та не поспішає до хижачих пазурів. Тому дикі кішки й прислухаються: раптом здобич десь близько? Тоді потрібно вмикати всі мисливські навички», – зауважують фахівці.
А ще – справжня знахідка будь-якого фотографа – світлина хижаків, які полюють уночі.
“Отакі вони – ті, що яскраво «світяться» вночі, як у всіх котячих та деяких інших тварин. Насправді очі відбивають навіть маленьке джерело освітлення, тому ці «жаринки» помітні на фото.
Такий еволюційний процес: хижаки полюють в сутінках чи на світанку і їм потрібно бачити здобич. А потенційна здобич, навпаки, мусить добре бачити в темряві, щоб не потрапити в пащу мисливця.
Враховуючи цю властивість, скільки ви бачите рисей на світлині?», – запитують екологи у користувачів.
Кадри – з фотопасток проекту “Полісся – дика природа без кордонів”, встановлених на території Чорнобильського заповідника.
Фахівці заповідника також розповідають, що рисі вбивають лисиць, і трапляється це навіть тоді, коли вони не голодні. – Незрозуміла неприязнь. Їдять чи ні – очевидно, залежить від рівня голоду, – констатують спеціалісти.
Один коментар до “Рідкісні кадри полювання рисей – Чорнобильський заповідник”