Рідкісного представника родини котових “зловила” фотопастка у нацпарку на Закарпатті

Ще одного рідкісного представника родини котових (Felidae) “зловила” фотопастка, встановлена працівниками парку для моніторингу фауни.

Ще одного рідкісного представника родини котових (Felidae) “зловила” фотопастка, встановлена працівниками парку для моніторингу фауни. Про це повідомляє Неля Коваль, провідний науковий співробітник Ужанського національного природного парку на сторінці у Фейсбук.

– Зовні він дуже схожий на свійських “Мурчиків”. Кі́т лісови́й (Felix silvestris) ще в кінці XVIII століття опинився в більшості європейських країнах і в Україні на межі зникнення. Сьогодні вид занесений до всіх видань Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES як вид, що підлягає особливій охороні, до Бернської конвенції і до списків Червоної книги Українських Карпат. В Карпатах найчисельнішою залишилась закарпатська популяція, а в Україні ареал поширення кота лісового поступово розширюється, – зазначає Неля Коваль.

– За даними наших інспекторів, кота лісового в природі помічають частіше, ніж рись, особливо часто він трапляється на невеликих лісових галявинах і узліссях. Помітною характерною ознакою, яка відрізняє кота дикого від свійського, є великий хвіст з 4-6 чорними кільцями і тупим кінцем. Дикі кошенята мають очі небесного забарвлення, яке в дорослих стає сірим, – підкреслює провідний науковий співробітник нацпарку.

Для збереження цих рідкісних тварин важливі старі дерева з дуплом, в яких кішки люблять влаштовувати кубла для народження і вигодовування потомства.

У лютому-березні коти паруються, тому обходять і мітять великі території для пошуків пари. Ось фотопастка і зафіксувала одного з них під час вечірнього обходу території.

Як виявилось, саме свійські коти становлять небезпеку для існування кота лісового, але не пряму, фізичну, а як виду, які сприяють гібридизації потомства за рахунок схрещування в природних умовах. Окрім того, домашній котик, якого з “легкої” руки жорстоких господарів було викинуто в ліс, стає здичавілим і передає справжнім диким котам не тільки свої гени, а й хвороби, які для них можуть стати смертельними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *