Сергій Ткачук: Фіксуємо зростання випадків захворювання тварин на сказ в 2,3 рази

З минулого року фіксуємо зростання випадків захворювання тварин на сказ порівняно із попередніми роками. Якщо порівняти 2023 рік проти 2022 – маємо ріст в 2,3 рази. Про це в інтервʼю УНН розповів Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

За словами посадовця, причина росту одна – у зв’язку із воєнним станом обмежені можливості виконання комплексу заходів щодо боротьби зі сказом. – Це не тільки вакцинація домашніх тварин, а і пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, депопуляція хижаків, поводження з безпритульними тваринами в частині проведення вакцинації, моніторинг епізоотичного стану, систематичне обстежування угіддь, де мешкають дикі тварини тощо. Це робота не одного відомства, а співпраця Держпродспоживслужби, місцевих громад, волонтерських організацій, лісових господарств та мисливських об’єднань, – наголошує Голова Держпродспоживслужби.

– В планах – здійснити вакцинацію домашніх тварин, співпрацювати з обласними військовими адміністраціями щодо проведення кампаній з перероральної імунізації та охоплення значно більшої території обробітку, також провести інформаційну кампанію з підвищення обізнаності населення щодо боротьби зі сказу. Необхідно пояснити громадськості, як вважливо робити щорічне щеплення чотирьохлапого улюбленця, – розповів Сергій Ткачук про те чим займатиметься Держпродспоживслужба в 2024 році.

Варто зазначити, що на запитання: “Чи вирішує проблему коригування кількості тварин, тобто санітарне полювання?” чиновник не дав прямої відповіді, а розповів про процедуру погодження дозволу на проведення санітарного відстрілу хижаків та те, що погодження для здійснення діагностичного відстрілу серед диких м’ясоїдних тварин (червоної лисиці) отримано у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирських, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівський, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській областях.

3 коментарі до “Сергій Ткачук: Фіксуємо зростання випадків захворювання тварин на сказ в 2,3 рази

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *