Що необхідно знати про російського мисливського спанієля

03Справжнє полювання «на перо» приносить задоволення тільки тоді, коли є результат. Крім рушниці мисливцеві вкрай важливо мати поруч собаку, яка допомагатиме йому в затриманні або пошуку дичини. У цій групі собак особливо виділяються спанієлі. Їх основне призначення – шукати дичину після пострілу або піднімати її з гнізда для того, щоб мисливець міг помітити її в польоті і зробити постріл. Довгий час в Росії використовувалися в якості помічників спанієлі, які завозили з Європи. Велика їх частина була з Англії. Чи то російські мисливці виявилися зовсім не такими, як англійці, чи то наша дичина на заморських псів не так реагувала, але вдале полювання виходило рідко. Ось тоді і з’явилася ідея – отримати на основі англійських кокер-спанієлів російську собаку, придатну для полювання.
Російські мисливські спанієлі
Почалася багаторічна копітка робота селекціонерів. В результаті дослідів по схрещуванню кокер-спанієля із спрингером вийшла зовсім несхожа порода. З 1945 року поступово до 1949 велося удосконалення породи. Її підсумком стала собака, яка ідеально підходить для життя і полювання в умовах Росії та України. З’явилася нова порода, яку назвали Російський мисливський спанієль. Його відмінними рисами стали: витривалість, відмінне чуття, наполегливість, висока працездатність, енергійність в пошуку дичини. Це рівно те, про що довгий час лише мріяли мисливці.
Вперше стандарт породи був затверджений в 1951 році. Пізніше він кілька разів переглядався і видозмінювався, але з 1972 року, щоб зберегти породу Російський мисливський спанієль і не втратити її якості, вже не допускається в’язка з іншими породами.
Російський спанієль незамінний для тих, хто полює на пернатих. Для російського довгоногого красеня немає різниці, де буде проходити полювання і в який час року. Він прекрасно пересувається як по високій траві, так і по болотистій місцевості. Не стане для нього перешкодою сніжна зима, коли по високих кучугурах можуть пересуватися далеко не всі мисливські собаки.
Характер і звички Російського мисливського спанієля
Не варто думати, що Російський мисливський спанієль призначений виключно для полювання. Ця собака – ідеальний друг і партнер. Вона дуже любить свого господаря і готова проводити з ним весь свій час. Збираєтеся на прогулянку в ліс, беріть з собою вихованця. Вирушаєте на риболовлю, нехай теж знаходиться поруч, тому що заважати вона ніколи не стане. Серед достоїнств цієї породи – чудовий плавець, вона не пропустить можливості скупатися, якщо господар дозволить таке задоволення. Маючи власний будинок з ділянкою, можна сміливо випускати свого вихованця на прогулянки у дворі, закривши попередньо всі хвіртки.
Собака дуже подобається дітям. І ця прихильність буває дуже сильною, тому що спанієль не проти проводити свій вільний час у товаристві з дітворою. Він з ними буде весело бігати, грати, виконувати команди. Залишити наодинці дитину з Російським мисливським спанієлем зовсім не страшно, тому що собака ніколи свого друга не ображає.
Російський мисливський спанієль після полювання
У відношенні інших домашніх вихованців він теж добрий і неагресивний. Досить часто цей спанієль мирно уживається з домашнім котом і дозволяє йому харчуватися поруч із собою. А ось чужих котів з двору прожене, так як на його території їм робити абсолютно нічого. Маючи спанієля, не варто заводити в будинку екзотичних тварин типу хом’ячків або черепашок. Мисливський інстинкт одного разу може взяти верх, і маленька тварина стане здобиччю спанієля.
На полюванні слухняна, виконує команди не тільки свого господаря, а й тих, хто опинився поруч і має в руках рушницю.
Догляд за Російським спанієлем
Якою б невимогливою у догляді не була собака завжди варто пам’ятати про те, що її життя і здоров’я, її звички і манера поведінки безпосередньо залежать тільки від людини. Хочете, щоб улюблений вихованець був чистим і красивим, здоровим і слухняним, необхідно знати, як доглядати за Російським мисливським спанієлем.
Розповідь про догляд за цією дивовижною породою, мабуть, варто почати з фізичних навантажень. Для Російського спанієля, який був виведений виключно для полювання, велике значення мають тривалі прогулянки. Ідеальне місце для занять з собакою – заміський простір. За відсутності таких можливостей можна вибрати тихе місце в парку, біля річки, в скверику. Живучи в центрі великого міста, навряд чи вдасться мати в квартирі такого красеня, навіть при сильній любові до полювання. При недостатній активності у собак цієї породи розвивається ожиріння, а це скорочує їхнє життя і призводить до розвитку багатьох захворювань.
Якщо собака гуляє в парку, де вигулюють інших тварин (НЕ важливо, якої породи), вона намагається скласти їм компанію. При такому спілкуванні тварина може набратися бліх, тому необхідно обов’язково часто оглядати шерсть.
Російський спанієль любить купатися, але це зовсім не означає, що собаку треба часто мити. Її шерсть практично не має запаху, тому купання потрібно лише в міру забруднення шерсті. Якщо полювання часті і проходять в болотистих місцях, то мити шерсть, лапи доведеться після кожного повернення з полювання. За відсутності таких вилазок собака купається не частіше одного разу на 2 – 3 місяці.
Щоб Російський мисливський спанієль відчував себе красенем, шерсть необхідно вичісувати не рідше 2 – 3 разів на місяць. При утворенні ковтунів їх необхідно розбирати пальцями і прибирати, щоб шерсть не звалювалася в грудку.
Кігті у собак, які багато бігають і бувають на полюванні, сточуються самі. Якщо більшу частину часу пес знаходиться в квартирі, його кігті потрібно підрізати по мірі того, як вони відростають. Зазвичай це роблять раз на 2 – 3 тижні.
Дресирування Російського спанієля
Знайти професіонала, який розповість, як дресирувати Російського мисливського спанієля, буває непросто, тому доведеться дану науку освоїти самостійно по книгах і відео в Інтернеті. Перші команди, які освоює маленьке цуценя «До мене!», «Місце!» Коли ці прості команди добре вивчені, можна вводити слова «Можна!» І «Не можна!». Такі команди допоможуть не тільки надалі при дресируванні або прогулянках, але й будуть дисциплінувати собаку на полюванні і в будинку. Після того, як собака навчиться беззаперечно виконувати ці команди, можна розраховувати, що вона буде успішно сприймати й інші розпорядження свого господаря. Спанієль прекрасно розуміє:
Сидіти
Лежати
Подай
Шукай
Собака буде більш слухняною, якщо в процесі навчання командам застосовувати заохочення. Покарання у відношенні Російських спанієлів практично не застосовується, адже вони намагаються не вчиняти дій, які дратують господаря.
Джерело: info-mir.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *