Що необхідно знати про тактичний ліхтар для рушниці

fonar-720x400Що таке тактичний ліхтар для рушниці? Це освітлювальне обладнання, яке прикріплюється до зброї для того, щоб стрілець міг вільно маніпулювати руками та зброєю під час стрільби, і в той же час, світло освітлювало потрібний напрямок.

Є велика кількість моделей подібного виду виробів, проте по суті, всі вони поділяються всього на дві категорії. Перша категорія — це ліхтарі, які кріпляться безпосередньо на зброю, а друга — це ліхтарі, які носяться в руках.

В яких випадках тактичний ліхтар може стати корисним? Зазвичай подібні пристрої ефективні в будь-яких критичних ситуаціях. Справа в тому, що ліхтар кріпиться до ствола зброї, в паралельному з ним напрямку. А це означає, що для того щоб освітити ще який-небудь об’єкт, стрілку доводиться змінити вибір цілі. При цьому початковий приціл збивається.

З якими видами зброї можна застосовувати такий ліхтар? В основному, тактичний ліхтар може використовуватись на карабінах, автоматах, рушницях, а також інші видах вогнепальної зброї великого розміру. Ці прилади мають підвищений рівень надійності, оскільки одним з основних призначень тактичних ліхтарів є використання у досить жорстких умовах. Наприклад, їм доводиться витримувати потужні удари, високі температури, можливе занурення у воду, вібрацію, і інші подібні випробування.

Щодо ручних тактичних освітлювальних пристроїв можна сказати наступне. Найчастіше, такі ліхтарі застосовуються разом з револьверами або пістолетами. Це пояснюється тим, що даний вид зброї має невеликі розміри, і стрілець може задіяти другу руку для утримування ліхтаря. Причому варто зауважити, що володіючи певним досвідом і деякими навичками, будь-яка модель ліхтаря може використовуватися в якості тактичного світлового пристрою.

Продукція відомих брендів виконана з ударостійкого термостійкого матеріалу (скла). В якості живлення пристроїв використовуються різного виду акумулятори та батареї. Причому більшість досвідчених стрільців (мисливців) віддають перевагу виробам, які мають літієві батареї. Такі прилади добре зарекомендували себе тим, що однаково ефективні як при низьких, так і при високих температурах. В їх резерві є велика ємність у співвідношенні до одиниці ваги, і низький саморозряд.

Якщо зупинитися на алкалайнових батарей, то вони продемонструють спадаючу розрядну характеристику і теж досить низький саморозряд. А ось вироби з нікель-металогідридними акумуляторами володіють високим саморозрядом, так що на тривалу роботу розраховувати не доведеться. Проте вони цілком стійкі до критичних перепадів температур.

P.S.: Водночас, варто зазначити, що відповідно до статті 20 ЗУ “Про мисливське господарство та полювання”, в Україні заборонено полювання із застосуванням штучних світлових джерел, приладів та пристроїв для підсвічування мішеней, у тому числі приладів нічного бачення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *