Сказ на фронті: Трагічна історія собаки Кардана підтверджує слова експерта

Нещодавно Олександр Рєвнівцев, експерт зі здоров’я тварин, висловив занепокоєння щодо ризику поширення сказу серед тварин, які знаходяться поруч з українськими військовими на передовій. На жаль, його слова знайшли трагічне підтвердження у випадку з собакою Карданом, улюбленцем бійців на Запорізькому напрямку.

Смертельний діагноз в окопі

Як повідомляє Український фонд ветеринарної медицини (UVMF), до ветеринарів звернулися військові зі скаргою на здоров’я свого чотирилапого друга Кардана, який живе разом з ними в окопі. Після обстеження було встановлено невтішний діагноз – сказ. Ця хвороба є невиліковною і завжди призводить до смерті тварини.

“Ветеринарні лікарі в Україні щодня стикаються зі сказом. На жаль, це є нашою реальністю”, – зазначають у UVMF.

Україна – лідер по сказу в Європі

Статистика захворюваності на сказ в Україні є вкрай тривожною. У 2023 році зафіксовано понад 700 випадків серед тварин, що перевищує показники 2022 та 2021 років. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, які через укуси можуть передавати смертельну хворобу людям.

“Україна є одним із лідерів у Європі по захворюваності на сказ”, – підкреслюють фахівці UVMF.

Вакцинація – єдиний шлях порятунку

Експерти наголошують, що єдиним ефективним способом захисту від сказу є вчасна вакцинація тварин. UVMF спільно з партнерами активно працює над організацією вакцинації безпритульних собак і котів. Окрім практичних заходів, фонд також докладає зусиль для покращення ситуації на законодавчому рівні.

“Ми наголошуємо на необхідності регулярної вакцинації тварин, особливо від сказу, та підтримуємо відкритий лист USAVA до МОЗ з проханням забезпечити доконтактну вакцинацію для лікарів ветеринарної медицини та людей із груп ризику”, – зазначають у UVMF.

Висновок експерта підтвердився

Випадок із собакою Карданом, на жаль, став трагічним підтвердженням слів Олександра Рєвнівцева щодо небезпеки сказу для тварин на фронті. В умовах війни, коли чотирилапі супутники бійців можуть контактувати з дикими тваринами-носіями вірусу, ризик зараження значно зростає.

“Ще, знаєте, є одна проблема, де дуже-дуже серйозно. Це проблема майже через фото від наших захисників з фронту. Ми отримаємо фотографії, що в них на руках є котики, собачки. Це дуже важливо для них, як варіант психологічного розвантаження в їхній роботі. Те, що вони роблять для нас на фронті, захищаючи нас, нашу країну. Але чи можемо ми бути впевнені, що ці тварини, котрі знаходяться у них, на утриманні, провакциновані? Тварини знаходяться в лісі разом з нашими бійцями. Де знаходиться велика кількість лиса, який є природним резервуаром сказу”, – попереджав експерт.

Ця сумна історія ще раз доводить необхідність подвоїти зусилля у боротьбі зі сказом. Навіть в умовах війни не можна забувати про загрозу цього смертельного захворювання. Вчасна вакцинація – обов’язок кожного відповідального власника тварини. Тільки спільними зусиллями держави, ветеринарів та населення ми можемо приборкати сказ і врятувати життя і людей, і їхніх вірних друзів.

3 коментарі до “Сказ на фронті: Трагічна історія собаки Кардана підтверджує слова експерта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *