Словацькі природоохоронці врятували від голодної смерті маленьке ведмежа

У національному парку “Полонини”, що знаходиться на кордоні з Україною та Польщею словацькі природоохоронці врятували від голодної смерті маленьке ведмежа. Наразі шукають його маму з іншим дитинчам, аби повернути тварину у дику природу. Якщо це не вдається зробити малюк опинитися в зоопарку, – пише видання noviny.sk.

Покинуте ведмежа без матері три дні жило під гілками біля струмка та дороги в Національному парку. Його помітили місцеві жителі, які зв’язались з рятувальниками. Ведмежа не змогло б вижити без допомоги.

“Окрім постійних поганих погодних умов, коли нічні морози ще досить сильні, випав сніг, а дитинча ще залежить від молока матері, він не можете самостійно знайти їжу”, – розповів лісничий Рудольф Кожей.

Ведмежати всього лише кілька тижнів. В цей час ведмедиця з молодняком ще має бути у своєму лігві.

“Що сталося ми не знаємо – можливо це було втручання людини, або іншого ведмедя. У будь-якому разі малюк потребував негайної допомоги, бо був дуже змученим і голодним”, – каже зоолог парку Йозеф Стофік.

Люди побачили покинуте ведмежа кілька днів тому. Він рухався біля самого села, біля головної дороги. Існувала небезпека, що він може потрапити під автомобіль.

Поблизу природоохоронці також не знайшли слідів дорослого ведмедя.

Це перший такий випадок у Національному парку Полонини. Наразі ведмедик вже перебуває у спеціалізованому закладі. “Його потрібно годувати, тому що він був дуже слабким, ймовірно, взагалі нічого не їв. Наразі намагаємося знайти самку з іншим дитинчам, аби малюк таким чином міг повернутися до природи. Це була б найкраща альтернатива з усіх можливих”, – каже зоолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *