США: Популяція білохвостих оленів стала стійким носієм коронавірус

Згідно з американським дослідженням, понад 80 відсотків білохвостих оленів, протестованих у штаті Айова, виявилися носіями SARS-CoV-2. Дослідження проводилося з грудня 2020 року по січень 2021 року, а ПЛР-тести були проведені на майже 300 зразках, взятих у диких тварин, пише index.hu.

Виходячи з результату, олені являють собою популяцію, в якій коронавірус, що викликає пандемію, вільно циркулює і розвивається, що може призвести до появи нових різновидів вірусу, небезпечних для людини.

– Вісімдесят відсотків тестованих оленів дали позитивний результат на SARS-CoV-2, що в 50 разів перевищує рівень, характерний для людей на піку епідемії. З квітня по грудень 2020 року кількість оленів з позитивним на SARS-CoV-2 зросла, причому найбільше збільшилася протягом минулорічного сезону полювання, – каже Суреш Кучіпуді, професор діагностичної лабораторії тварин Університету штату Пенсильванія.

У дослідженні було виявлено дванадцять різних варіантів SARS-CoV-2, але B.1.2 або B.1.311 було виявлено у трьох чвертях випадків.

Кучіпуді попередив тих, хто живе поблизу оленів і мисливців, підкресливши, що вакцинація або захисні засоби рекомендуються тим, хто контактує з тваринами. Експерт зазначив, що важливо обстежити всіх диких тварин, які можуть бути заражені коронавірусом, щоб захиститися від повторного зараження людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *