Епідемія “зомбі-оленів” поширюється у Єллоустонському національному парку США

Епідемія “зомбі-оленів” – перший відомої під цією назвою випадок хвороби зареєстровано у жовтні цього року на території Єллоустонського національного парку (штат Вайомінг, США). Це фатальне захворювання викликане пріонами – аномальними білками, які вражають мозок та нервову систему оленів, лосів та інших представників родини оленевих. Про це повідомляє The Guardian.

Епідемія “зомбі-оленів”

Хвороба поширюється Північною Америкою вже багато років, але її поява у славнозвісному національному парку привертає увагу громадськості. Адже екосистема Єллоустона є домівкою для сотень тисяч диких тварин.

Олені,  заражаючись цим вірусом, спочатку безцільно ходять, не бояться людей, ні на що не реагують і пускають слину, а потім гинуть.

Експерти попереджають про загрозу “повільної катастрофи”, оскільки хвороба може перескочити на інші види, зокрема на людей. Аналогічна ситуація відбулася у Британії з “коров’ячим сказом”.

Тому науковці закликають до рішучих заходів з метою уповільнення поширення хвороби серед диких тварин та запобігання “перестрибуванню” на інші види, зокрема худобу чи людей.

Один коментар до “Епідемія “зомбі-оленів” поширюється у Єллоустонському національному парку США

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *