Стало відомо скільки від загальної кількості оленів, козуль, кабанів та куниць зможуть добути буковинські мисливці
В мисливських угіддях Буковини триває сезон полювання на диких парнокопитних тварин – оленя благородного, дикого кабана, козулю європейську, а також на хутрового звіра – зайця-русака, куницю. Під час цих полювань дозволено також відстріл вовка та лисиці. Про це повідомляє прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.
Керівництво Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства звертає увагу мисливців, що відповідно до вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання», до полювання допускаються лише ті мисливці, які мають необхідні документи: посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензію або відстрільну карточку) та дозвіл на мисливську зброю. На собак мисливських порід повинні бути відповідні паспорти.
При відсутності хоча б одного з вказаних документів, мисливці будуть відсторонені від полювання та притягнуті користувачами мисливських угідь та правоохоронними органами до адмінвідповідальності.
Індивідуальне та колективне полювання на вказаних тварин проводиться у дні тижня, визначені наказами користувачів мисливських угідь, погодженими у встановленому порядку.
Перед початком полювання його розпорядник (працівники єгерської служби та інші працівники, уповноважені для здійснення охорони державного мисливського фонду та призначені наказами користувачів мисливських угідь) проводять обов’язковий інструктаж з техніки безпеки, пожежної безпеки, поводження зі зброєю та з профілактики інфекційних захворювань диких тварин. Вони ж забезпечують контроль за дотриманням мисливцями норм добування дичини, правил полювання.
«У сезон полювання-2017/2018, згідно лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду, користувачі мисливських угідь нашої області отримали право добути 12 оленів благородних (2% від загальної їх кількості у мисливських угіддях краю), 377 козуль європейських (8% від кількості цих тварин), 264 диких кабанів (20% від популяції), 56 куниць лісових. Велика кількість відстрілу кабана зумовлена складною епізоотичною ситуацією щодо захворювання свиней на африканську чуму», – розповідає головний спеціаліст Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Василь Гав’юк.
Зазначимо, що відкриття мисливського сезону увінчує роботу користувачів мисливських угідь, яку вони проводять протягом року. Працівники єгерських служб займаються заготівлею кормів, підгодівлею тварин, розбудовують інфраструктуру мисливського господарства, в яку входять годівниці, солонці, кормосховища. Крім того, створюють кормові поля для диких тварин. На цих полях вирощують топінамбур, овес, люпин, гречку, сою, якими годуються лісові тварини взимку.
Важливий напрям роботи єгерської служби – відстріл шкідливих хижаків (лисиць, вовків) і, звичайно, боротьба з браконьєрством. «В мисливських угіддях області, задля їх надійної охорони під час мисливського сезону, діють рейдові бригади, до складу яких входять представники державної лісової охорони, мобільних рейдових груп, правоохоронних органів та єгерської служби користувачів мисливських угідь, – розповідає Василь Гав’юк. – Варто звернути увагу усіх учасників полювання на особисту відповідальність при поводженні зі зброєю. Полювання – це підвищений ризик для життя самих мисливців та інших його учасників. Правила проведення безпечного полювання, особливо правила поводження зі зброєю, написані на основі ретельного аналізу причин трагічних випадків, що мали місце. Їх треба суворо дотримуватись. Результат полювання не може бути здобутий будь-якою ціною. Кожен мисливець має розуміти основне: не завдати нікому шкоди – ні собі, ані іншим».
Василь Гав’юк закликає мисливців звернути увагу на те, що дикі тварини можуть бути носіями різних хвороб, у тому числі небезпечних для людини. Тому спеціалісти ЧОУЛМГ наполегливо рекомендують кожну добуту мисливську тварину вживати тільки після проведення санітарно-ветеринарної експертизи.
Слід зазначити, що грошові компенсації користувачам мисливських угідь за незаконне видобування або знищення диких тварин суттєво зросли. За незаконно добуту козулю браконьєри сплачують 32 тисячі гривень (було 9 тис. грн.), за кабана – 40 тис. грн, а за оленя 60 тис. грн.
Тож працівники мисливського господарства звертаються до усіх мисливців із закликом дотримуватися вимог законів України про полювання.