Спалювання сухої трави – проблема не тільки для України, але й для Білорусі. Пропонуємо вашій увазі кілька думок і спостережень від Віталія Кощеєва, орнітолога та фотомисливця, опублікованих на сайті Дика природа Білорусі.
За Віталія Кощеєва словами, в Білорусі спостерігається, щорічно одна і та ж проблема. – Як тільки сонце підсушило землю, починаються весняні підпали.
– Я розумію, що мій пост марний, – підкреслює орнітолог та фотомисливець, – оскільки в більшій мірі люди, які мене оточують, і друзі в соцмережах усвідомлюють всю серйозність проблеми.
– Десь, ще в сухий в траві, може грітися заєць, птиці, що прилітають до нас після зимівлі, не кажу вже про комах, павуків, рептилій, земноводних, дрібних ссавців, яких такі пожежі застають зненацька, – зазначає Віталій Кощеєв.
– Так хто ж це робить? За моїми спостереженнями, дорослі з великим життєвим досвідом люди. Бачив «паліїв» з машини, деяких заставав на гарячому, фотографуючи їх. Всі вони – люди похилого віку! Це ще й соціальна проблема. Потрібно зрозуміти, чому так роблять: це найлегший і найдешевший спосіб позбутися від сухотрав’я, щоб потім легше було косити, пасти корову, позбутися від кліщів, якими всіх так лякають – ось, що рухає цими людьми. Один сірник – проблема вирішена, а про решту люди не думають, оскільки постійно стикаються з виживанням, а освіта тільки в телевізорі. Але звідки така безпечність ?!, – риторично запитує фотомисливець та додає, – Буквально вчора весь район почав диміти! Їду, бачу, як старенька бабуся гасить ганчіркою вогонь, який підійшов до її хати. Підпалила траву вона ж сама, вирішивши «облагородити» територію.
– Це не дітвора, повірте, сучасним дітям це не цікаво!, – констатує пан Віталій та додає фотографії з минулих років …