У Барселоні, Берліні та Римі борються з навалою кабанів

_108115250_gettyimages-1143526623Дикі кабани перетворились на справжню загрозу для Барселони та інших європейських міст, про це повідомляє BBC Україна з посиланням на Guardian.

“Останні 10 років Барселона відчайдушно шукає спосіб завадити кабанам оселятися в завалених опалим листям околицях міста біля парку Колсерола, де серед інших живуть футболісти, банкіри і знаменитості”, – розповідає газета.

За офіційними даними, лише за 2016 рік поліція Барселони зареєструвала 1187 дзвінків від мешканців, які жалілися на кабанів, що риються у смітті, нападають на собак, їдять корм із мисок для котів, перешкоджають руху на дорозі й біжать під колеса автомобілів.

Видання нагадує, що дикі кабани добре пристосовуються до майже будь-якого природного середовища. Та останнім часом усе більше цих тварин обирають міста. “У Барселоні й Берліні, Х’юстоні й Гонконзі групи диких кабанів помічали в будь-який час доби. У Римі, де я мешкаю, кабани, що порпаються у купах невивезеного сміття, стали символом занепаду міста”, – пише автор статті.

_108111606_gettyimages-639203314На його думку, все більша популяція цих тварин у міському середовищі порушує питання про те, що людство наблизилось до межі урбанізації. “Це проблема, яку ми по суті створили самі. Розростання міст виштовхує тварин із їхніх природних середовищ, які все більше скорочуються, і змушує їх жити поряд із нами”, – пише Guardian.

Автор застерігає, що дикі кабани можуть переносити небезпечні хвороби і спричиняти смертельні ДТП.

Донині спроби відігнати їх від міст були не надто вдалими. У Берліні місцева влада платить гроші людям, які відстрілюють кабанів у межах столиці, але й досі близько трьох тисяч тварин живуть у зелених зонах міста, пише газета.

У Барселоні ж влада намагається контролювати популяцію тварин завдяки своєчасному вивезенню сміття і зрізанню зелених насаджень уздовж доріг і парків. Кількість контактів людей із кабанами знизилась у місті більш ніж наполовину, але й досі залишається значною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *