У Бершадському держлісгоспі роблять ставку не тільки на плямистих оленів

Вінниччина входить до п’ятірки областей України, де щороку збільшується чисельність мисливських тварин. Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар постійно наголошує на необхідності розвитку у держлісгоспах мисливського господарства.

Над виконанням цього завдання активно працюють бершадські лісівники. Цими днями у ліси Бершадщини привезли пару дорослих плямистих оленів – самку та самця віком 3 роки. Тепер у вольєрі для напіввільного утримання диких тварин Бершадського лісництва (лісничий С.Я. Горбенко) уже дві пари плямистих красенів. Найближчим часом очікується ще на дві самки.

– Олень плямистий не є корінним мешканцем лісів нашої місцевості, – розповідає мисливствознавець держлісгоспу В.Д. Голинський. – Це є інтродукований вид, завезений в Україну з Далекого Сходу. Для цих тварин наші дубові ліси з їх рослинністю є сприятливим середовищем. Їжі для оленів тут вдосталь, водою ми їх забезпечуємо. Також розставляємо солонці, підсипаємо зернового корму.

Площа вольєру у Бершадському лісництві нині становить 20 га, планується розширення до 220 га. Першопоселенці – пара плямистих оленів, на рік молодші – прибули сюди місяць тому. Вони вже цілком адаптувалися, тримаються далі від дороги, ближче до водопою, що їм встановили лісівники. Працівники базового лісорозсадника, які часом помічають плямистих, відзначають, що олені вже навіть не полохаються від трактора, що працює тут.

У цьому році лісівники ДП «Бершадський лісгосп» вже поселили у вольєрі Сумівського лісництва дві самки і самця оленя благородного, 2 самки і самця муфлона (вони вже навіть привели двох малюків) та шість ланей. Також відновлюється поголів’я дикого кабана. Площа вольєра – 50 га. Перш ніж завезти сюди оленів, лісівники провели тут реконтрукцію – зробили вищою огорожу, щоб тварини не могли перескочити. У Сумівському лісництві створений весь комплекс біотехнічних споруд, штучний водопій, налагоджений догляд та підгодівля тварин. Лісівники Бершадського лісництва переймають досвід.

У Бершадському держлісгоспі добре розуміють, що нині стоїть завдання повернути на наші землі ті види тварин, які історично тут проживали, але були витіснені людиною, а також збільшити різноманітність фауни у зоні діяльності підприємства шляхом заселення нових видів, для яких умови тут будуть комфортними.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *