У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордну кількість лосів

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику під час планового обліку птахів на водоймі-охолоджувачі ЧАЕС співробітники установи зафіксували рекордну кількість лосів. Про це відомство повідомляє на офіційній сторінці у Facebook.

Фото: Сергій Домашевський

25 березня 2024 року науковці спостерігали за пернатими мешканцями водойми. Цього разу їм вдалося помітити лише 4 баклани, 3 крижні та 11 орланів, що значно менше, ніж зазвичай у цей період. Однак справжньою сенсацією стала кількість лосів, яких вдалося зафіксувати під час спостережень.

Читайте також: Баклани: як країни Центральної Європи протистоять пернатим хижакам

За інформацією співробітників заповідника, на розподільчій дамбі науковці нарахували 5 лосів, а ще 12 тварин помітили на дамбі вздовж річки Прип’ять. Зрозуміло, що це не остаточні цифри, адже, ймовірно, не всіх тварин вдалося помітити.

Науковці припускають, що така концентрація лосів пов’язана з їхньою міграцією. Річка стає на заваді тваринам, які не поспішають її перетинати, тож і скупчуються на дамбах.

Читайте також: В Київській області на міні-розтяжці підірвався лось

Нагадаємо, що лось занесений до Червоної книги України. За оцінками фахівців, на території нашої держави мешкає близько 6-7 тисяч особин цього виду.

Реєстрація 17 лосів в одному місці – це, безперечно, рідкісне явище, яке свідчить про сприятливі умови для цих тварин у Чорнобильському заповіднику. Такі спостереження є надзвичайно цінними для науковців, адже дозволяють краще зрозуміти поведінку та динаміку популяцій лосів у зоні відчуження.

Один коментар до “У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордну кількість лосів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *