У фазанарії 823 птиці: лісівники ДП «Іллінецький лісгосп» вдало розводять «царську птицю»
Надходження від мисливського господарства потрібно збільшувати! Таке завдання перед держпідприємствами лісового господарства Вінниччини поставив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар. Про це повідомляє прес-служба Вінницького ОУЛМГ.
У повідомленні йдеться, що джерела для збільшення надходжень є – лише у 2016 році держпідприємства отримали від ведення мисливського господарства 2,9 млн грн. Особливо активно спрацювали лісівники ДП «Іллінецький лісгосп» (директор А.В. Романович, головний лісничий В.В. Пальченко).
Для більш ефективного ведення мисливського господарства, отримання додаткових грошових надходжень вонистворили в Оратівському лісництві фазанарій. Облаштували вольєр для напіввільного утримання фазанів площею 1,4 га . Фазан, як мисливська птиця, користується значним попитом.
Зараз у фазанарії 823 птиці (молодняк від 3-х місяців і старше). З дорослих фазанів вже сформували маточне поголів’я у кількості 94 птиці. Для виробничих потреб придбано 4 інкубатора українського виробництва «BEST 200». «В один інкубатор можна одразу закласти до 260 фазанячих яєць. Маленькі пташенята вилуплюються вже за 24-27 днів», – пояснює В’ячеслав Яворович, старший мисливствознавець ДП «Іллінецький лісгосп». Потужностей підприємства вистачає, аби на місяць давати приріст птиці до 400 голів. Але це за умови відповідних погодних умов та належного догляду за птицею, яке вправно здійснює доглядач фазанарію Андрій Марченко.
Пакет замовлень на реалізацію молодняка фазана був сформований щойно фазанарій почав працювати. На сьогодні вже продали 200 голів птиці на загальну суму близько 12 тисяч гривень. На реалізацію іде лише частина вирощеної птиці. Значна частина молодняка вирощується для розселення в лісових угіддях ДП «Іллінецький лісгосп» для адаптації та розмноження в природних умовах. Частину фазанів вирощують для випуску «під постріл». З першого жовтня відкрито сезон полювання на фазанів, тому є багато охочих вполювати «царську птицю».
Таким чином іллінецькі лісівники не лише отримали додаткове джерело надходження коштів, але й працюють над збільшенням кількості «царської птиці» в природних умовах.