У Малому Поліссі фотопастка зафіксувала червонокнижного лісового кота (ВІДЕО)

Червонокнижного лісового кота зафіксувала фотопастка 16 лютого на території Національного природного парку «Дермансько-Острозький». Відповідне відео опублікував нацпарк у себе на сторінці у Фейсбук.

Це вид хижих і рідкісних ссавців з родини котячих, що занесений до Червоної книги України.

Від свійського кота відрізняється дещо більшими розмірами (довжина тіла до 90 см). Вага сягає восьми кілограмів. У нього сіро-коричневе хутро з чорними смугами, товстий хвіст і чорні п’яти.

Зазначається, що основними ворогами кота лісового є вовки та лисиці, але він зі спритністю примудряється оминути розправи.

«Живиться переважно мишоподібними гризунами, рідше птахами, плазунами, у крайніх випадках – трупами тварин. Зіткнутися зі звіром у дикій природі малоймовірно. Ці котячі вкрай обережні і уникають людей. В їх коротких у порівнянні з тілом лапах ховаються гострі, як бритва, кігті», – розповідають природоохоронці.

Лісовий кіт мешкає в лісах кількох областей України: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Вінницькій, Кіровоградській, Одеській та Миколаївській. Це підтверджено достовірними знахідками тварин. Ми писали, що є 4 головні загрози європейському лісовому коту в Україні – руйнування природних місць існування, браконьєрство, крадіжка кошенят з природи, а також проблема гібридизації з домашніми котами в окремих регіонах.

Довідково: Національний парк «Дермансько-Острозький» розташований у найвужчій частині Малого Полісся – Острозькій прохідній долині, місці найбільшого зближення між Волинською та Подільською височинами.

Фауна нацпарку станом на 01.01.2022 налічує 273 види хребетних, з них: риб – 15 видів, земноводних – 12 видів, плазунів – 6 видів, птахів – 179 видів, ссавців – 61 вид. Виявлено також 707 видів безхребетних, з них 681 вид комах, 16 видів молюсків, 9 видів павукоподібних. Серед фауни охороняється 256 видів, зокрема до Червоної книги України занесено 68 видів, до Європейського Червоного списку – 40 видів, до додатків 2 та 3 Бернської конвенції – 236 видів, Вашингтонською конвенцією охороняється 29 видів, Бонською конвенцією – 90 видів, до Червоної книги МСОП (IUSN) занесено 30 видів тварин. Справжнього поліського «відтінку» тутешньому тваринному світу надає гніздування чорного лелеки та журавля сірого. З інших рідкісних птахів трапляються нерозень, сова болотяна, гоголь, змієїд, сапсан, балабан, голуб-синяк, сорокопуд сірий. На території парку відмічені такі види рукокрилих, як вечірниці руда та мала, вухань бурий, кажан пізній, нетопирі лісовий та карлик, нічниці водяна, велика, вусата, довговуха та ставкова. З рідкісних хижих ссавців трапляються видра, горностай, тхір лісовий.

Один коментар до “У Малому Поліссі фотопастка зафіксувала червонокнижного лісового кота (ВІДЕО)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *