Українському довкіллю завдано шкоди на 63 мільярди доларів

Українському довкіллю завдано шкоди на 63 мільярди доларів за два роки повномасштабного вторгнення рф. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України з посиланням на спеціальне дослідження про вплив війни на довкілля.

Найбільше потерпають:

  • ➡️ Донеччина – понад ₴18 млрд
  • ➡️ Луганщина – понад ₴13 млрд
  • ➡️ Харківщина – майже ₴11,5 млрд

Це не остаточні цифри, бо фахівці Державна екологічна інспекція України не мають доступу до окупованих територій, тому не можуть зафіксувати та оцінити всі збитки довкіллю.

Скрін з дослідження

– Україна фантастично багата на флору і фауну, але через війну багато видів тварин і рослин опинилися на межі зникнення. Загроза втрати біорізноманіття є цілком реальною, але вирішити цю проблему неможливо, бо велика частина територій окупована або на ній регулярно тривають обстріли, – зазначається в дослідженні.

Також автори дослідження зауважують, що через знищення лісів і заборону полювання, тварини почали частіше виходити на міські вулиці, що є ризиковим для них. Крім того, деякі червонокнижні тварини (для ілюстрації використані бабаки, напевно про них саме і йдеться) на межі знищення через постійні бойові дії в місцях їх проживання.

Ще один важливий аспект про який кажуть і застерігають – це те, що через вщент зруйновані міста багато бездомних тварин харчуються трупами, а це може викликати захворювання.

Один коментар до “Українському довкіллю завдано шкоди на 63 мільярди доларів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *