У Нідерландах борсуки зупинили залізницю

У Нідерландах зупинили рух одразу кількома залізничними маршрутами через борсуків, які прорили нори під залізничними коліями. Про це повідомляє bbc.com.

Скасували поїзди на півночі та півдні країни, деякі з них – щонайменше на тиждень.

Дорогу між містами Ден-Бош та Бокстель закрили після того, як тунелі виявили безпосередньо під коліями.

Офіційні особи заявили, що неясно, як довго доведеться мати справу з цією проблемою, оскільки борсуки як вид під охороною, тому перш ніж починати ремонт, необхідно отримати дозвіл від влади.

Джон Воппен, генеральний директор ProRail – компанії, яка обслуговує залізниці країни – сказав, що через борсуків рух зупиняється вже вдруге за тиждень.

Маршрут Ден Бош-Бокстель-Ейндховен є важливою артерією, що сполучає північ і південь, й пасажирські та вантажні поїзди на лінії зупинили щонайменше до наступного вівторка.

Раніше в березні на півночі країни борсуки також прорили тунелі під залізничними коліями поблизу міста Молкверум у провінції Фрісландія, внаслідок чого рух на одній лінії припинили до квітня.

Залізничники планують насипати там піщану гірку, де борсуки зможуть вирити собі нори.

Воппен сказав, що ProRail мала екстрені переговори з міністерством інфраструктури після зупинення руху.

“Життя поряд із борсуками – справжня головоломка для ProRail”, – пише компанія на своєму вебсайті та зазначає, що її завдання полягає в тому, щоб забезпечити “безпечний рух поїздів та процвітання борсуків”.

Варто зазначити, що полювання на борсуків в Нідерландах заборонено Законом про захист борсуків (Protection of Badgers Act) 1992 року. Цей закон надає борсукам найвищий рівень захисту в Європі. За порушення цього закону може бути накладений штраф до 20 тисяч євро або застосовано позбавлення волі до шести місяців.

Закон про захист борсуків забороняє не тільки полювання на борсуків, але і будь-які дiї, якi можуть завдати шкоди або стурбувати цих тварин.

Наприклад, заборонено:

  • Вбивати, поранювати або хапати борсукiв;
  • Переслiдувати або гнатися за борсуками;
  • Руйнувати або пошкоджувати нори борсукiв;
  • Блокувати входи до нiр або перешкоджати доступу до них;
  • Викопувати або спалювти нoри;
  • Викрадaти aбo тримaти в полoнi бopcукiв.

Єдиним винятком з цього закону є дозволене полювання на бopcукiв у Iрландiї i Пiвнiчiй Iрландiї для контролю чисельностi цього видy. Однак цей метод не пiдтpимyється коалiцiєю органiзацiй, яка захищає iнтереси бopcукiв у ЄС.

Джерела:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *