У суботу стартує сезон полювання: яких правил повинні дотримуватися мисливці

полювання (21)З 7-го листопада на території Шосткинського району відкривається сезон полювання на парнокопитних тварин та хутрових звірів. Про це повідомляє ШосткаNews.City. Дозволяється полювати тільки по відповідним дням та за наявності відстрільних карток або спеціальної ліцензії. До порушників застосовуватимуться відповідні заходи впливу. Тож, що треба знати мисливцеві, відправляючись на лов звіра.

Мисливські дні – субота та неділя. Так було і минулого року, розповідає голова Шосткинської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Анатолій Лапин.

Полювання відкривається на такого хутрового звіра, як куниця кам’яна, заєць-русак, лисиця, єнотоподібна собака, вовк та норка американська.

Також стартує сезон полювання і на парнокопитних – косулю та кабана, для чого необхідно мати спеціальну ліцензію. Аби її отримати, потрібно викласти кругленьку суму – а саме, 3 тис. грн. Втім, сюди входить повний комплект послуг – транспорт, супровід єгерів, оброблення добутої дичини, аналіз якості м’яса, тощо. «Цей вид полювання проводиться по лімітах, які затверджуються заздалегідь. Також цьогоріч у нас є ліцензії на відстріл косулі. Ми їх віддамо у першу чергу нашим мисливським колективам, яких у нас нараховується дванадцять», – говорить Анатолій Лапин.

Варто зазначити, що Шосткинська районна організація Українського товариства мисливців і рибалок налічує понад 600 мисливців, але регулярно виходять на полювання лише 400-430 чоловік. Пан Лапин нарікає, що цьогоріч через пандемію коронавірусу їх буде і того менше.

Тривалість сезону полювання є різною і залежить від виду звіра.

На хутрового звіра полювання триватиме по лютий 2021 року. Зараз ми продаємо відстрільні картки на листопад і грудень. В грудні реалізовуватимемо їх на січень 2021 року

Відстрільна картка та ліцензія – це головні документи, які дають право на полювання. Сезонна відстрільна картка коштує 600 грн., разова – 200 грн. Придбати відстрільну картку або ліцензію можна безпосередньо в офісі Шосткинської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок або у голів первинних мисливських колективів за місцем проживання. «У нас в сільській місцевості 8 первинних мисливських колективів, і в Шостці – 4», – підкреслює Анатолій Лапин.

Відправляючись на полювання, мисливці повинні не забути взяти із собою пакет документів – державне посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку або ліцензію, а також дозвіл правоохоронних органів на право використання та зберігання зброї.

Також мисливцеві варто пам’ятати, що полювання заборонене в населених пунктах, в темний час доби, на території природно-заповідного фонду, відтворювальних ділянок та з напівавтоматичної зброї, у магазині якої понад два патрони.

Забороняється полювання на неприбраних полях кукурудзи та соняшника, а також з військової, пневматичної та нарізної зброї

Щодо кількості відстріляного поголів’я, то мисливцю дозволяється вполювати не більше одного зайця та куниці. Лисиця, єнотоподібна собака і вовк – не лімітовані, адже є хижими звірами. За порушення правил полювання передбачена адміністративна, і навіть кримінальна відповідальність, зазначає Анатолій Лапин. «Ступінь адміністративної відповідальності залежить від виду порушення, відтак розмір штрафу коливається від 102 грн. до 1020 грн. – без урахування відшкодування збитків за незаконно добуту продукцію», – розповідає керівник.

Наприклад, розмір відшкодування за незаконну добуту косулю складає 30 тис. грн.

За словами пана Лапина, більшість мисливців Шосткинщини відповідально ставляться до процесу полювання. І сподівається, що і цього сезону вони будуть дотримуватися усіх правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *