У Харківській області 59-річний чоловік помер від сказу – ЦГЗ

В Харківській області зареєстровано випадок сказу. Захворів 59-річний чоловік, мешканець Чугуївського району. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Чоловіка вкусила за палець власна кішка, яка була інфікована на сказ. Невдовзі тварина померла.

– Через 10 днів чоловік відчув симптоми хвороби та звернувся за медичною допомогою. Він був госпіталізований, а згодом – переведений в реанімаційне відділення. Пацієнту була надана необхідна медична допомога, проте життя чоловікові не вдалось врятувати, – зазначають в Центр громадського здоров’я та додають, що у разі появи симптомів летальність від сказу становить 100%.

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Воно характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи.

Якщо людина не отримує відповідної медичної допомоги після потенційного інфікування сказом, вірус може викликати захворювання головного мозку, що врешті-решт призведе до смерті.

За інформацією Харківського обласного центру контролю та профілактики, в лікувальних закладах регіону наявні 2524 дози вакцини проти сказу та 978 000 МО антирабічного імуноглобуліну.

Варто зазначити, що це вже друге життя людини, яке забрав сказ впродовж шести місяців, попередній випадок зафіксований у Вінницькій області у вересні 2023 року.

Один коментар до “У Харківській області 59-річний чоловік помер від сказу – ЦГЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *