У заказнику браконьєри з вертольота стріляли по птиці (ВІДЕО)

Поблизу села Микулинці Літинського району група мисливців стала свідками того, як 3 серпня за три години до початку сезону полювання на пернату дичину над угіддями, які вважаються заповідною зоною, пролітав гвинтокрил, з якого стріляли по птиці. Один зі свідків розмістив відповідне відео у Facebook.

«За три години до відкриття полювання прилітає такий собі гарненький імпортний вертоліт в заказник загальнодержавного значення «Згарський» і починають з нього лупити гусей і качок», – написав у Facebook голова Військово-мисливського товариства та викладач ВДПУ ім. Кюцюбинського Ігор Троян.

Бортовий номер гвинтокрила свідки стрільби не змогли роздивитися…

Зазначимо, що створений у 2002-му Згарський зака́зник має статус загальнодержавного. Він розташований у межах Жмеринського та Літинського районів Вінницької області, на південь від сіл Багринівці та Бірків і на північ від сіл Лисогірка та Зоринці. Його площа складає 3018,7 га.

На цій території охороняються водно-болотні угіддя долини річки Згар, що збереглись у природному стані. Рослинність представлена заболоченими луками, чагарниковими вербовими заростями. Зростають сальвінія плаваюча, зозулинець блощичний, занесені до Червоної книги України.

Заказник відрізняє велике розмаїття тваринного світу. Зокрема багата орнітофауна: водно-болотні птахи, суходільні, чагарникові та лісові. Трапляються кулик-довгоніг, косар, коровайка, скопа, орлан-білохвіст та інші. Водяться горностай, видра річкова, занесені до Червоної книги України. Є поселення бобрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *