Ужанський НПП: Ведмедиця знищена в результаті браконьєрства, організованого та здійсненого посадовими особами ДПС України


–🐻😢Історія про ведмежа має сумне продовження…, – інформують в Ужанському НПП на своїй сторінці у Фейсбук.

Зазначається, що у ході вияснення обставин інциденту, співставлення фото- та відеоматеріалів, оприлюднених державною прикордонною службою України, та наявних в Ужанського НПП зроблено висновок, що мова йде про одне й те саме ведмежа.

Для з’ясування подальшої долі ведмедиці та іншого ведмежати відділом СДО ПЗФ Ужанського НПП проведено опитування місцевого населення щодо цього.

– В результаті проведеної роботи отримано інформацію, яка дає підстави вважати, що ведмедиця була знищена в результаті незаконного полювання, організованого та здійсненого посадовими особами ДПС України, – зазначають в Ужанському НПП.

Також отримано інформацію, зазначають в Ужанському НПП, про можливу причетність посадових осіб Державної прикордонної служби України до організації та проведення браконьєрства за лінією інженерно-технічних споруд на землях природно-заповідного фонду на постійній основі.

Коментар Державної прикордонної служби України:

СПРОСТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ФАКТ МОЖЛИВОГО НЕЗАКОННОГО ПОЛЮВАННЯ І ЗАГИБЕЛЬ ТВАРИНИ

Сьогодні вранці у соціальних мережах з’явилася інформація про незаконне полювання у прикордонні на території Ужанського національного парку, яке, начебто, призвело до загибелі дикої тварини (ведмедиці) та можливу причетність до цього співробітників Державної прикордонної служби України. Вона була поширена Ужанський національний природний парк – Uzhanskyi National Nature Park

Зважаючи на широкий розголос, якого набула дана публікація, керівництвом Чопського прикордонного загону вжито негайних заходів з перевірки викладеної у соцмережах інформації, її достовірності, а також усіх обставин події.

Відмітимо, що викладена інформація не відповідає дійсності.
Як наразі встановлено, на початку квітня цього року на ділянці прикордонного підрозділу «Кам’яниця» Чопського загону прикордонний наряд виявив труп самця ведмедя, а не ведмедиці, що підтверджується відповідним актом.

Про виявлення тіла звіра керівник прикордонного підрозділу проінформував працівників Кам’яницького лісництва. Останні прибули на місце виявлення мертвої тварини і у присутності прикордонників переконались у природній смерті ведмедя. Після цього лісівники закопали труп тварини у землю, що підтверджується відповідним актом, у якому також зазначено про відсутність ознак вогнепальних поранень.

Окремо зауважимо, що відстань від місця, де знайшли тіло ведмедя, становить близько 60 кілометрів від району, де військовослужбовці відділу «Стужиця» раніше знайшли ведмежа, про яке йшлося в дописі представника Ужанського національного парку.

Для повної об’єктивності і встановлення всіх обставин керівництвом Чопського прикордонного загону проводиться службове розслідування. На місце події викликали також співробітників Нацполіції та Кам’яницького лісництва.

З огляду на ситуацію, просимо усіх не поспішати з висновками та не розповсюджувати не перевірену інформацію до завершення перевірки правоохоронцями. Про її результати повідомимо додатково.

Окремо зауважимо, що прикордонники вживають усіх заходів задля недопущення незаконного полювання, риболовлі та браконьєрства на ділянці відповідальності, рішуче припиняють такі дії та інформують про їх виявлення відповідні правоохоронні органи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *