Мертві вовки налякали диких кабанів – наукове спостереження (ВІДЕО)

Дикі кабани бояться вовків, навіть коли ті вже мертві, показує спостереження науковців з Іспанії та Італії. Так вчені показали, що хижаки і після смерті можуть лякати здобич і впливати на її поведінку, однак лише ті, які й живими становлять для неї загрозу. Дослідження опубліковане в журналі Ecology and Evolution, – пише nauka.ua.

Daniel Redondo-Gómez et al. / Ecology and Evolution, 2023

Чому кабанів лякали трупами?

Ризик стати їжею для хижака є одним із найвагоміших факторів, які визначають поведінку тварини. Так, якщо потенційна здобич побачить когось схожого на небезпечного хижака, то намагатиметься уникнути її. Але вчені лише зараз починають досліджувати, як реагують тварини при зустрічі з трупом такого хижака. І науковці Університету Гранади та Університету Торіно з колегами взялися теж внести ясність у питання. Для цього вони поспостерігали за допомогою відеопасток за дикими кабанами (Sus scrofa) в італійських Альпах, на чию територію підкинули трупи десяти вовків (Canis lupus) та дев’яти лисиць (Vulpes vulpes), яких знайшли збитими на дорогах у різний період часу. Хижаків обрали невипадково: вовки є основними хижаками кабанів на досліджуваній території, тоді як лисиці вкрай рідко на них полюють.

Як зреагували кабани на пакость від учених?

Науковці зареєстрували у кабанів вісім стресових реакцій «бий або біжи» у відповідь на труп вовка, але жодну при зустрічі з трупом лисиці. Здебільшого кабани реагували на хижаків, які померли лише 2-3 дні тому і лише одного разу — на двотижневий труп. Зазвичай, помітивши мертвого вовка, кабани тікали, але у двох випадках самі проявили агресію. На відео потрапила доросла особина, імовірно самка, яка при зустрічі з трупом спочатку завмерла, а за кілька секунд почала голосно рохкати, кусати та трусити вовче тіло. Відтак інша особина з тієї ж групи повторила дії попередньої. У цей час дорослі кабани з групи не переставали рохкати, а кілька поросят наблизилися до трупа. Після цього всі кабани втекли.

Дорослі особини кабанів атакують труп вовка. Daniel Redondo-Gómez et al. / Ecology and Evolution, 2023

Таким чином, автори показали, що трупи хижаків кабанам страшні, але лише небезпечних для здобичі видів і відносно свіжі, при зустрічі з якими більша непевність щодо того, чи тварина мертва або ж лише хвора чи спить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *