В Іспанії почастішали випадки нападу вовків на домашніх тварин

Кількість вовків в Іспанії зростає, захисники природи радіють, фермери б’ють на сполох. Про це повідомляє 24tv.ua з посиланням на Еspanarusa.

На сьогодні в Іспанії число дорослих особин вовків досягло 2 тисяч, що дозволяє вченим говорити про стабільну популяцію. Однак їхню радість зовсім не поділяють іспанські фермери, бо останнім часом почастішали випадки нападу вовків на домашніх тварин. Лише за останні два місяці понад 100 овець було зарізано хижаками в Бутраіго (60 кілометрів від Мадрида).

Експерт з вивчення життя вовків і радник Міністерства навколишнього середовища Іспанії Хуан Карлос Бланко пояснив активність хижаків:

На тій території можуть жити 2-3 зграї. А ми вважаємо, що зараз в районі Мадрида мешкають близько 6 зграй. Вовки дуже розумні і пристосовуються до тих заходів, які використовують фермери.

В Іспанії вовків охороняє закон, а тваринників (якщо вони зазнають збитків через атаки хижаків) виплачується компенсація. Однак багатьох фермерів така ситуація не влаштовує, і вони ведуть проти вовків “війну” – труять і відстрілюють хижаків, заводять бійцівських собак і влаштовують полювання.

Згідно з офіційною статистикою, з 2005 року в Іспанії було вбито 130 вовків. Але реальні цифри, запевняють зоологи, набагато вищі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *