Аферист під маскою зоозахисника: шокуюча історія з Іспанії! Дізнайтеся, як шахрай використовував співчуття до тварин для власної вигоди. Поради, як не стати жертвою аферистів.
У світі, де співчуття до тварин стає все більш поширеним, афери, що маскуються під благодійність, стають все більш витонченими. Нещодавня історія, що розкрилася в Іспанії, слугує жахливим прикладом того, як шахраї можуть використовувати людську доброту для власної вигоди.
Відомий в Іспанії активіст-зоозахисник, який діяв під псевдонімом Victor Larkhill, протягом кількох років збирав кошти на операції для поранених тварин. Він використовував для цього різні канали, включаючи YouTube, інші соціальні мережі та власну компанію. Про це повідомляє Fundación Artemisan.
Однак, як з’ясувалося, значна частина цих коштів йшла не на допомогу тваринам, а на особисті рахунки активіста та його спільників. За даними слідства, аферист не лише не інвестував зібрані кошти в допомогу тваринам, але й публікував неправдиву інформацію про їх стан, штучно завищуючи потребу в допомозі.
Фундація Artemisan виступила приватним обвинувачем у кримінальному провадженні 554/2018 у суді першої інстанції міста Патерна (Валенсія) через можливу наявність злочину шахрайства, оскільки, судячи з усього, підслідний не вкладав отримані пожертви у забезпечення захисту тварин, інформацію про яких він публікував, а отримував особисту вигоду від цих сум.
Насправді, оголошення з проханням про пожертвування для тварин, які, як він неодноразово стверджував без будь-яких доказів, були покинуті або понівечені мисливцями, залишалися навіть після того, як нібито були проведені хірургічні операції з пораненими тваринами або з тваринами, які померли.
Окрім відомого активіста, який був заарештований за ці дії, ще двоє пов’язаних з ним осіб розслідуються як співучасники злочину, і, незважаючи на кілька спроб обвинувачених закрити провадження та відкласти його, суд виніс постанову про відкриття судового розгляду за обвинувальним актом, поданим Фундацією “Artemisan”.
Обвинувачені звинувачуються в триваючому злочині шахрайства, передбаченому статтями 248, 249 і 250.5 Кримінального кодексу Іспанії, оскільки слідчий суддя розглянув наявність ознак злочину в діях головного обвинуваченого, розуміючи, що шляхом обману він отримував особисту вигоду від значної частини пожертвувань, які він отримував через рахунки Paypal, пов’язані з соціальними мережами.
Слід зазначити, що захист не зміг надати жодного документального підтвердження того, що отримані пожертви були призначені саме для цієї мети, а також не надав жодного пояснення масового переказу грошей з рахунків Paypal на його особисті рахунки або на рахунки компанії, якою він керував, або невідповідності між задекларованими доходами та рухом коштів на його рахунках.
Вони не лише отримали особисту вигоду, але й завдали великої шкоди іміджу мисливського господарства.
Фундація “Artemisan” вітає той факт, що особи, які перебувають під слідством, нарешті постануть перед провінційним судом, оскільки вони нібито не тільки отримали особисту вигоду від співчуття до тварин багатьох людей, але й завдали великої шкоди іміджу мисливського господарства, неодноразово неправдиво стверджуючи, що це були покинуті собаки та жорстоке поводження з ними в результаті цієї діяльності.
У цьому сенсі у Фундації стверджують, що продовжуватимуть боротися за те, щоб правда стала відома про цю та будь-яку іншу особу, яка намагається скористатися солідарністю суспільства, особливо коли для цього намагається заплямувати мисливців, які щодня демонструють свою прихильність до боротьби з покинутими собаками та жорстоким поводженням з тваринами.
Історія з аферистом-зоозахисником слугує сумним нагадуванням про те, що не всі, хто заявляє про свою доброту, дійсно щирі. Важливо бути уважними та перевіряти інформацію, перш ніж жертвувати кошти на благодійність.
Звичайно, у вас може виникнути резонне питання: чи можливо, що в Україні існують подібні аферисти, які прикриваються маскою зоозахисників? На жаль, дати однозначну відповідь на це питання неможливо, без реальних фактів.
З одного боку, в Україні дійсно багато небайдужих людей, які щиро прагнуть допомогти тваринам, що потребують. Їхніми зусиллями організовуються притулки, проводяться акції з порятунку та лікування тварин, збираються кошти на їх утримання.
З іншого боку, завжди існує ризик, що серед цих людей можуть опинитися й ті, хто використовує високу мету для власної вигоди.
Ось декілька моментів, які можуть насторожити:
- Нечітка інформація про діяльність організації: відсутність чіткої структури, звітності про використання коштів, неможливість зв’язатися з представниками організації.
- Наполегливі заклики до пожертвування: використання емоційного тиску, штучне завищення потреб тварин, неможливість отримати детальну інформацію про те, на що будуть витрачені кошти.
- Непрофесійне ведення соціальних мереж: публікація сумнівних фото та відео, неправдивої інформації, використання емоційно-маніпулятивних текстів.
Що ж робити, щоб не стати жертвою шахрайства?
- Перевіряйте інформацію: перш ніж жертвувати кошти, ретельно вивчіть діяльність організації, почитайте відгуки про неї в Інтернеті.
- Звертайте увагу на деталі: насторожуватися, якщо організація не надає чіткої звітності, не веде офіційний сайт або сторінки в соціальних мережах.
- Довіряйте, але перевіряйте: не соромтеся задавати питання представникам організації, просити детальну інформацію про те, як будуть витрачені ваші кошти.
- Не піддавайтеся емоційному тиску: не дозволяйте емоціям затьмарити ваш здоровий глузд.
Пам’ятайте, що ваша пильність та відповідальність допоможуть убезпечити себе від шахрайства та зробити реальний внесок у допомогу тваринам.
3 коментарі до “Аферист-зоозахисник: викриття шахрайства в Іспанії”