В протидії браконьєрству та підготовці мисливських собак до полювання можуть бути законодавчі зміни

Напередодні відбулося перше засідання підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Про це написала голова підкомітету Юлія Овчинникова на своїй сторінці у Фейсбук.



На засіданні були присутні: народні депутати, представники міністерств, державні службовці, помічники-консультанти народних депутатів, експерти, науковці та громадські активісти.

На порядку денному обговорювалися законопроекти, щодо:

📍території Смарагдової мережі;

📍гуманне відношення до тварин у розважальній діяльності;

📍посилення протидії браконьєрству.

А також розглядалися питання внесення змін до законопроектів:

📍Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин;

📍підготовки собак мисливських порід до полювання, регулювання чисельності деяких видів диких тварин;

📍впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними.

За результатами обговорення домовлено про створення робочих груп по вдосконаленню законопроектів. – Трохи згодом ми опублікуємо інформацію, як кожен з бажаючих зможе долучитися до робочих груп, написала Юлія Овчинникова та зазначила, що всі робочі групи будуть збиратися на базі Міністерства енергетики та захисту довкілля. До 10 листопада 2019 року планується реєстрація законопроектів у Верховній Раді України.

Крім того, 9 жовтня на засіданні комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Юлія Овчинникова виступила щодо проєкту Закону 0873 “Заборона суцільної вирубки ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону”.
🌲Законопроектом пропонується вдосконалити заходи щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування як з підприємницькими, так і з оздоровчими цілями.
📄Пропонується внести зміни до статей 21 і 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Закону України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».
🖍Всього було внесено 25 пропозицій народних депутатів, 16 враховано, 3 – частково, 4 – редакційно, 2 пропозиції відхилено.
📋🖋Законопроект передається на розгляд Верховною Радою у другому читанні.
📌Комітет підтримав рішення одноголосно!🤝

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *