ЗМІСТ
Рись є третім за величиною хижаком у Європі після ведмедів і вовків, і вважається, що вона перебуває під загрозою зникнення. У дикій природі в Німеччині ще живе дуже мало рисей. Очікується, що до 2027 року в Рудних горах та їх околицях з’явиться загалом 20 рисей. Міністерство навколишнього середовища хоче випустити їх у дику природу і таким чином повернути рись до Саксонії після понад 300 років.
Євразійські рисі незабаром почуватимуться в Рудних горах як вдома. До 20 із них тут планують поступово випустити на волю. Про це 16 жовтня повідомляє Tagesschau.
У Саксонії наступного року планується поселити до 20 євразійських рисей в Рудних і Ельбських піщаних горах. Вища мисливська влада Саксонії надала на це винятковий дозвіл. Про це в понеділок повідомило Саксонське державне управління з навколишнього середовища, сільського господарства та геології.
Очікується, що навесні 2024 року біля Айбенштока
За погодженням випуск тварин тепер можна готувати спеціально. Це планується розпочати навесні 2024 року в державному лісі лісництва Айбеншток у Західних Рудних горах, спочатку з дикого вилову зі Швейцарії. Також планується розміщення відповідних вольєрних тварин із Європейської програми природоохоронного розведення та рисей-сиріт, які залишаються без матері в дикій природі.
Слід зміцнити популяцію рисі
За даними державного офісу, реінтродукція в Саксонії має на меті зміцнити все ще чутливу популяцію центральноєвропейської рисі. Період випуску триватиме до кінця 2027 року. Згідно з державним відомством, схвалення Вищого мисливського управління було надано за погодженням з відповідальними природоохоронними органами та після консультації з визнаними природоохоронними асоціаціями Саксонії.
У жовтні минулого року Саксонська державна мисливська асоціація (LJVSN) виступила проти випуску їх у дику природу. Зазначається, що проект протидіятиме будь-яким спробам зберегти тетерука та дрібну дичину.
Як правило, рись не представляє небезпеки для людини, напади на домашніх і сільськогосподарських тварин трапляються дуже рідко. Збитки можуть бути відшкодовані, вважають у держвідомстві.
Рисі не було в Німеччині та Саксонії 300 років. Усі рисі, які зараз вільно живуть у Німеччині, походять від проектів реінтродукції. Зараз лише близько 130 дорослих особин живуть у трьох ізольованих популяціях у горах Гарц, північно-східній Баварії та Пфальцькому лісі. За останні кілька десятиліть в Саксонії з’явилися лише окремі тварини. Рись знаходиться під суворою європейською та національною охороною. Через низький рівень розмноження він дуже нерішуче заселяє нові місця існування. Тому природне та постійне повернення рисі до Саксонії є малоймовірним, і для захисту цього виду потрібні спеціальні зусилля.