Зооактивісти спрямовують свої маніпуляції на створення негативного сприйняття полювання та відношення до мисливців

Сьогодні , 18 жовтня 2023 року, в інформаційному агентстві “Інтерфакс-Україна” відбулась прес-конференція зооактивістів. За результатами цього заходу одна так звана «зоозахисна організація» опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук допис в якому присутні, як мінімум п’ять  маніпуляційних прийомів. Звичайно, на прес-конференції маніпуляцій було більше, але ми зупинимось на цьому дописі.

Всі маніпуляції спрямовані на створення негативного сприйняття полювання та відношення до мисливців. Ось маніпуляційні прийоми, які можна виокремити:

Загальна генералізація:

Текст заявляє, що “полювання” є узаконеною злочинністю, і порівнює його з жорстоким поводженням з тваринами та насильством над людьми. Це загальна генералізація створює спотворену картину та ставить під сумнів роль полювання у суспільстві.

Емоційне навантаження:

Текст використовує емоційно заряджену лексику, як, наприклад, “жорстоке поводження”, “насильство”, “узаконена злочинність”. Це сприяє створенню негативного емоційного враження.

Логічний перекіс:

Текст встановлює логічний перекіс, якщо порівнює нервову систему тварин та страждання від болю і страху людей. Відсутність логічної послідовності може призвести до спотвореного розуміння ситуації.

Образи і порівняння:

Текст використовує порівняння між полюванням і злочинами, такими як зґвалтування, педофілія та сімейне насильство, що може створювати образи та асоціації для читачів.

Ствердження без обґрунтування:

Текст просто стверджує, що полювання здійснюється для задоволення потреби в домінуванні, підвищення самооцінки та жаги насильства і вбивства, але не надає конкретних обґрунтувань чи доказів.

Усі ці маніпуляції призводять до спотворення дійсності та сприяють формуванню негативного ставлення до полювання та мисливців.

Рекомендуємо завжди аналізувати інформацію критично та перевіряти її достовірність, особливо, коли вона має емоційне навантаження або спрямована на створення певного сприйняття ситуації.

2 коментарі до “Зооактивісти спрямовують свої маніпуляції на створення негативного сприйняття полювання та відношення до мисливців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *